Motul TT Assen - Francesco Bagnaia odstartuje z pole position, Filip Salač dvanáctý

MotoGP - 4. volný trénink

Poslední možnost vyzkoušet si motocykl před kvalifikací dostali jezdci ve čtvrtém volném tréninku. V jeho polovině se na čele pohyboval Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) s časem 1'32,679 sekundy. Následovaný byl Aleixem Espargarem (Aprilia Racing), jemuž byl páteční nejrychlejší čas kvůli nepovolené součástce zrušený, a Fabiem Quartararem (Monster Energy Yamaha MotoGP). Ten na prvního ztrácel 0,242 vteřiny. V nejlepší pětce jezdili ještě Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) a Joan Mir (Team SUZUKI ESCTAR).

Poslední kola ještě pořadím zahýbala. Nejrychlejším jezdcem na trati byl Fabio Quartararo, který dokázal zrychlit a zajet čas 1'32,478 sekundy. Bagnaia na něj ztratil desetinu vteřiny, třetí pak skončil jeho týmový kolega Jack Miller. Australan byl oproti vítězi tréninku pomalejší o 0,333 sekundy. Trojice byla následovaná Aleixem Espargarem, Miguelem Oliveirou (Red Bull KTM Factory Racing) a Jorge Martinem (Prima Pramac Racing). Sedmý skončil Enea Bastianini (Gresini Racing MotoGP), osmý Maverick Viñales (Aprilia Racing).