Marc Márquez dosáhl 100. umístění na stupních vítězů

Druhým místem v závodu australské Grand Prix dosáhl Marc Márquez na další milník ve své kariéře závodního jezdce. V královské kubatuře totiž dosáhl svého jubilejního 100.umístění na stupních vítězů.

Od svého příchodu do MotoGP, tedy od roku 2013, získal Marc Márquez celkem 59 vítězství, 31 druhých a 10 třetích míst. V roce 2014, který byl jeho druhým rokem v MotoGP, Márquez vyhrál třináct z osmnácti možných závodů GP, což je nejvíc vítězství v sezoně. Z okruhů je to německý Sachsenring, kde má osminásobný mistr světa skvělou bilanci osmi vítězství v osmi závodech, které tam v královské kubatuře absolvoval.

Ziskem 100.umístění na stupních vítězů je Marc Márquez mezi několika málo jezdci, jimž se něco takového povedlo. Před sebou má nyní, co se týče umístění na stupních vítězů, další tři své úspěšnější rivaly Valentina Rossiho (199), Jorgeho Lorenza (114) a Daniho Pedrosu (112).