GP Velké Británie – Sprint MotoGP™ vyhrál Alex Márquez

MotoGP™ - Tissot Sprint závod

Do 10kol sprintového klání královské MotoGP™, které bylo označeno jako “mokrý závod“, odstartoval z první řady Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team), Jack Miller (Red Bull KTM Factory Racing) a Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP). Z druhé řady vyrazil Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), Augusto Fernandez (GASGAS Factory Racing Tech3) a Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team). Třetí řada a trojice Jorge Martin (Prima Pramac Racing), Maverick Viňales (Aprilia Racing) a Johann Zarco (Prima Pramac Racing). Španěl Pol Espargaró (GASGAS Factory Racing Tech3), který se vrátil po zranění, startoval patnáctý.

V první zatáčce po startu si vedení udržel Marco Bezzecchi, pak se dopředu dostal Australan Jack Miller. Jorge Martin jel třetí a za Španělem byl těsně Augusto Fernandez s Alexem Márquezem. Ještě v prvním kole se do čela závodního pole dostal Jorge Martin. Australan to ale Martinovi vrátil a vedl pole jezdců do druhého kola. Za továrním jezdcem KTM jel ve druhém kole Marco Bezzecchi, ale Itala předjel Alex Márquez a na druhé pozici pokračoval on. Třetí byl Bezzecchi, čtvrtý Martin a pátý Maverick Viňales. Ještě ve druhém kole se na špici pole dostal Alex Márquez s nejrychlejším kolem závodu 2’11,163 sekundy.

V úvodu čtvrtého kola mel Alex Márquez náskok šesti desetin na druhého Marca Bezzecchiho. Třetí byl Jack Miller, čtvrtý Maverick Viňales, pátý Jorge Martin a šestý jel Aleix Espargaró. Francesco Bagnaia měl kontakt s Johannem Zarcem a pokračoval na jedenácté pozici. Marc Márquez (Repsol Honda Team) jel šestnáctý, Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP Team) jednadvacátý. V pátém kole bojoval o třetí pozici Jack Miller s Maverickem Viňalesem.

Do druhé poloviny závodu najel jako první Alex Márquez, jehož náskok měl hodnotu sedmi desetin. Na druhé pozici pokračoval Marco Bezzecchi, třetí jel Maverick Viňales, který na Itala ztrácel 1,5 sekundy. Na čtvrté pozici byl Aleix Espargaró, pátý Jack Miller a o šesté místo soupeřili týmoví kolegové Johann Zarco a Jorge Martin. Osmý byl Augusto Fernandez, devátý Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) a první desítku uzavíral Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team).

Do předposledního kola sprintu najel první Alex Márquez s náskokem 1,3 sekundy na druhého Marca Bezzecchiho, který viditelně zrychloval v prvních dvou sektorech, naopak ztrácel v dalších dvou. To hrálo do karet Márquezovi, který byl blízko vítězství. Dvě sekundy za druhým Italem jel Maverick Viňles, čtvrtý Aleix Espargaró ztrácel na týmového kolegu 2,7 sekundy. Johann Zarco byl pátý, šestý jel Jorge Martin a sedmý byl Jack Miller. V nájezdu do posledního kola měl první Márquez náskok devíti desetin, ale Bezzecchi zavelel k útoku a rychle se přibližoval.

Španěl Alex Márquez vedení udržel a sprintový závod MotoGP™ vyhrál poprvé v kariéře. Druhý projel cílem Marco Bezzecchi, jemuž na vítězství chybělo jen 0,366 sekundy. Třetím jezdcem v cíli byl Maverick Viňales. Lídr průběžného hodnocení Francesco Bagnaia skončil čtrnáctý a jeho náskok ve vedení šampionátu má nyní hodnotu sedmadvaceti bodů.