GP Velké Británie – Z první řady odstartuje Márquez, Rossi a Crutchlow

Sobotní ráno bylo mokré s velkou oblačností nad okruhem Silverstone, nicméně to se do odpoledne změnilo, kvalifikace se již jely za slunečných podmínek a jezdci měli na suchém asfaltu šanci předvést skvělé výkony. S novým kvalifikačním rekordem vyhrál pole position na startu třídy MotoGP Marc Márquez, ve třídě Moto2 byl úspěšný už potřetí v řadě Mattia Pasini a v Moto3 odstartuje první Romano Fenati. Český závodník Karel Abraham zajel dvacátý kvalifikační čas, Jakub Kornfeil byl jednatřicátý. Harmonogram dne závodu je jiný než v případě ostatních evropských podniků, věnujte mu prosím pozornost.

Moto3 – 3.volný trénink

Po nočním dešti ještě nebyla dráha kompletně suchá, což představovalo pro jezdce nebezpečí v podobě pádů o čemž se přesvědčil Albert Arenas (Aspar Mahindra Moto3), který v jedenácté zatáčce havaroval a devětkrát se přetočil než se na asfaltu únikové zóny zastavil. V polovině tréninku byl nejrychlejším jezdcem Juanfran Guevara (RBA BOE Racing Team) s kolem za 2'28,470 sekundy, výborně si vedl druhý Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) s kolem 2'29,599 sekundy a třetí byl Lorenzo Dalla Porta (Aspar Mahindra Moto3). Španěl Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) do třetího tréninku nenastoupil, aby neriskoval pád a možné obnovení zranění nohy. Martin tak pojede až odpolední kvalifikaci.

Jak dráha osychala, jezdci postupně zrychlovali a deset minut před koncem už tabulku časů vedl Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers) s maximem na 2'27,190 sekundy. Druhý Livio Loi (Leopard Racing) ztrácel 0,835 sekundy, třetí Juanfran Guevara byl s osmi desetinami ztráty poslední v jedné sekundě. Jakub Kornfeil své maximum na kolo nezlepšil a prozatím figuroval na devatenácté pozici. Pět minut před koncem už někteří jezdci jeli na hladkém obutí.

Poslední třetí trénink vyhrál časem 2'20,880 sekundy Romano Fenati, který byl o 2,7 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Lorenzo Dalla Porta. Výborně si vedl Jakub Kornfeil, který se předposledním časem posunul na druhou pozici a posledním za 2'23,990 sekundy si zajistil třetí místo ve výsledkové listině. Tyto podmínky českému jezdci sedí, takže kdyby podobně dopadla kvalifikace, určitě budou všichni u Peugeotu spokojeni. Časy do pátého místa zajeli Joan Mir a John McPhee.

GP Velké Británie, Moto3 – 3.volný trénink