GP Thajska – První den v Buriramu zajel nejrychleji Martin

První tréninky na okruhu Chang International Circuit zahájily přípravu na sedmnáctou Grand Prix sezony Velkou cenu Thajska. V pátek měli jezdci tříd Moto3™ a Moto2™ MS silničních motocyklů na programu dva tréninky. V třídě Moto3™ zajel nejrychleji Jaume Masia (Honda) v trénincích Moto2™ měl nejrychlejší kolo Pedro Acosta (Kalex). Filip Salač (Kalex) je prozatím mimo přímý postup do Q2. Sobotní třetí tréninky Moto3™ a Moto2™ definitivně rozhodnou o podobě Top14 s přímým postupem do druhé kvalifikace (Q2). Samozřejmě pokud nebude pršet. Jezdci třídy MotoGP™ měli v pátek dopoledne volný tréninky odpoledne pak v hodinovém tréninku rozhodli o desítce jezdců s přímým postupem do Q2. Nejrychleji v pátek zajel Jorge Martin (Ducati). Druhý den thajské GP je sobota s posledními tréninky, důležitými kvalifikacemi a prvním závodem královské kubatury v podobě závodu na poloviční délku.

Moto3™ - 1.trénink

Po první polovině tréninku, který jeli jezdci na suchém povrchu thajského okruhu, měl nejrychlejší čas 1’43,458 sekundy Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP). Přes desetinu ztrácel Australan Joel Kelso (CFMoto Racing PrüstelGP), necelé dvě desetiny Jaume Masia (Leopard Racing). Pětici nejrychlejších uzavíral Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo), vítěz závodu v Austrálii, a José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo).

Trénink vyhrál časem 1’42,318 sekundy Jaume Masia, který byl o 0,243 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Diogo Moreira (MT Helmets – MSI). Třetí Ryusei Yamanaka (Gaviota GASGAS Aspar M3) ztratil 0,427 sekundy, přes šest desetin ztrácí čtvrtý David Alonso (Gaviota GASGAS Aspar Moto3), pátý Ayumu Sasaki byl o víc jak sedm desetin pomalejší. Turek Deniz Öncü byl šestý, tisícinu za Japoncem Sasakim. Španěl Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) zajel desátý čas a na první pozici mu chybí 0,953 sekundy.