GP Texasu - Páteční tréninky MotoGP ovládl Marc Márquez, Moto3 Filip Salač

MotoGP - 2. volný trénink

Druhý trénink MotoGP rozjel nejlépe Marc Márquez (Repsol Honda Team), kterému se vydařilo taky dopoledne. V polovině pětačtyřicetiminutovky jel 2'05,156 sekundy na kolo. Jeho náskok činil 0,525 vteřiny na druhého Jacka Millera, o pouhou tisícinu sekundy pomalejší byl pak Miguel Oliveira (Red Bull KTM Factory Racing). Dařilo se také čtvrtému Takaaki Nakagamimu (LCR Honda IDEMITSU), průběžná pátá pozice patřila Fabiovi Quartararovi (Monster Energy Yamaha MotoGP), jemuž se dopoledne příliš nepovedlo.

Marc Márquez si dokázal pohlídat i vítězství ve druhém tréninku, ačkoliv v závěru na dálku soupeřil s Jackem Millerem a Fabiem Quartararem. Nakonec však Australana předčil o 0,015 vteřiny, když objel okruh v Austinu za 2'04,164 sekundy. Třetí příčku obsadil lídr mistrovství světa, čtvrté místo pak patří Polovi Espargarovi. Nejrychlejší pětku uzavřel Takaaki Nakagami. Své časy se v závěru pokusili vylepšit Miguel Oliveira, Iker Lecuona i Aleix Espargaro, všichni však skončili na zemi. Příliš se nedařilo Suzuki, Alex Rins skončil devátý a Joan Mir až třináctý. Navrátivší Andrea Dovizioso obsadil čtrnáctou pozici, Valentino Rossi sedmnáctou.