GP Štýrska – V pátek zajel nejrychleji Nakagami, Salač je devátý

Desátým kolem sezony MS silničních motocyklů je Velká cena Štýrska, jenž se jede na rakouském okruhu Red Bull Ring. Pátek byl prvním dnem příprav na závody Grand Prix a byl ve znamení dvojice volných tréninků tříd Moto3, MotoGP a Moto2. V třídě Moto3 je po pátečních jízdách nejrychlejší Darryn Binder (Honda), Filip Salač (KTM) je devátý. V královské MotoGP zajel nejrychleji Japonec Takaaki Nakagami (Honda) a v Moto2 Marco Bezzecchi (Kalex). S otazníkem je další pokračování Miguela Oliveiry (KTM), který dnes letěl přes řídítka prototypu MotoGP a není jisté, zda v sobotu nastoupí. Většina jezdců má velké obavy ze závodění na mokré dráze Red Bull Ringu. V sobotu jsou na programu poslední třetí tréninky a kvalifikace na nedělní klání Velké ceny Štýrska.

Moto3 – 1.volný trénink

Po dvaceti minutách měl na kontě nejrychlejší čas 1'37,756 sekundy Niccoló Antonelli (Avintia Esponsorama Moto3). Přes desetinu ztrácel Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo), do půl sekundy se vešel Sergio Garcia (Santander Consumer Bank GASGAS Aspar Team), Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team) a Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo). Český závodník Filip Salač (CarXpert PrüstelGP) jel poprvé v barvách nového týmu a prozaím byl s časem 1'39,192 sekundy šestnáctý.

První trénink vyhrál časem 1'37,143 sekundy Španěl Sergio Garcia, který byl v posledním měřeném kole o 0,046 sekundy rychlejší než Skot John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Třetí v pořadí je Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), který byl o padesát tisícin pomalejší a aby to bylo pořádně vyrovnané, tak jednasedmdesát tisícin ztratil čtvrtý Ayumu Sasaki (Red Bull KTM Tech 3). Pátý Romano Fenati byl o 0,155 sekundy pomalejší. Maximum Filipa Salače je po prvním tréninku na hodnotě 1'38,438 sekundy, což zatím stačí na čtyřiadvacátou pozici výsledkové listiny.

Po skončení tréninku přicházely penalizace za překročení limitů tratě, což se týkalo i pořadí Top5, protože John McPhee přišel o svůj čas a klesl na třetí pozici. Pořadí je po prvním tréninku Sergio Garcia, Pedro Acosta, John McPhee, Ayumu Sasaki a Romano Fenati.

GP Štýrska, Moto3 – 1.volný trénink