GP San Marina - Sprint vyhrál Martin, mistrem MotoE je Casadei

Moto3™ – 1. kvalifikace

Hned ve svém druhém kole nepříjemně ve svém druhém kole upadl David Muňoz (BOE Motorsports), kterému se nechtělo nejdříve z kačírku příliš vstávat. Nakonec odešel z kačírku po svých, ale kvalifikace tím pro něj zřejmě skončila. Mezitím začali jezdci zajíždět první rychlá kola. Před zastávkou v boxech byl na prvním místě Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) s časem 1'43,031 sekundy, na postupových pozicích byli rovněž Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse) a Xavier Artigas (CFMOTO Racing PrüstelGP).

Daniel Holgado si vedoucí pozici udržel a do druhé kvalifikace postupuje s časem 1'42.467 sekundy. Na dalších pozicích se jména promíchala. Na druhou příčku se vyhoupl Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse), který na soupeře ztratil 0,436 vteřiny, třetí skončil Joel Kelso (CFMOTO Racing PrüstelGP) a čtvrtý David Muňoz, který se nakonec stihl dopravit do boxů, mechanici vyměnili všechny potřebné komponenty na motocyklu a on si v závěru vyjel postup.

Ze sedmé řady do závodu odstartují Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), Xavier Artigas (CFMOTO Racing PrüstelGP) a Joshua Whatley (VisionTrack Racing Team), za ně se postaví Filippo Farioli (Red Bull KTM Tech3), David Salvador (CIP Green Power) a Scott Ogden (VisionTrack Racing Team).