GP San Marina – Pole position získal v novém rekordu Lorenzo

V sobotu dopoledne byla trať sice mokrá po nočním dešti, ale to nejdůležitější se již odehrálo na suché dráze a ani tentokrát déšť neovlivnil průběh příprav na Velkou cenu San Marina. V třídě Moto3 vyhrál pole position v novém rekordu Jorge Martin. Jakub Kornfeil je devátý poté, co mu za překročení limitu tratě v poslední zatáčce, zrušili druhé nejrychlejší kolo! V královské kubatuře slaví pole position Jorge Lorenzo, který rovněž překonal kvalifikační rekord okruhu. Karel Abraham startuje z čtyřiadvacáté pozice. V šestistovkách zajel nejrychleji Francesco Bagnaia, Sheridan Morais, jezdec české stáje WilliRace Racing, si na konto připsal třicátý čas. Neděle je dnem závodů, takže doufejme, že počasí vydrží a neprožijeme si podobné drama jako posledně na Silverstonu.

Moto3 – 3.volný trénink

Protože v noci pršelo, dráha okruhu Marca Simoncelliho v Misanu nebyla ještě úplně suchá, když na ni ráno vyjeli první jezdci třídy Moto3. V polovině tréninku zajelo měřené kolo jen čtrnáct závodníků. Nejrychlejším z nich byl Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) s kolem 1'54,929 sekundy. Druhý Kazuki Masaki (RBA BOE Skull Rider) byl o téměř sekundu pomalejší a zároveň poslední v jedné sekundě na prvního. Třetí Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) ztrácel 1,182 sekundy. Ve druhé zatáčce spadl Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) a třebaže motorku rychle zvedl, tak ji už nedokázal dostat zpátky na trať.

Třetí trénink vyhrál domácí závodník Nicolo Bulega časem na kolo 1'51,364 sekundy. Sedm desetin ztratil druhý Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing), osm desetin třetí Tony Arbolino. Časy do pátého místa zajel Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse) a Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl do poslední sekundy tréninku nejrychlejší, ale jeho soupeři zajeli v posledních kolech rychleji a český závodník si na konto připsal šestý čas 1'52,800 sekundy. Kornfeilovi kvůli vyjetí mimo trať zrušili čas z posledního kola, který byl pátý nejrychlejší.

GP San Marina, Moto3 – 3.volný trénink