GP San Marina - Páteční tréninky ovládl s rekordním časem Bezzecchi, Salač skončil sedmý

Moto2™ - 1. trénink

Třída Moto2 vyjela na trať krátce před desátou hodinou. Trénink nejlépe otevřel Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia), který měl po devíti odjetých kolech čas 1'37,085 sekundy. Následovaný byl Samem Lowesem (Elf Marc VDS Racing Team), jehož týmový kolega Jake Dixon hned v úvodu upadl. Na zemi skončili také Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 MasterCamp) a český závodník Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2), jenž na prvního ztrácel po dvaceti minutách na trati 0,839 vteřiny. Spadl ve čtrnácté zatáčce. Průběžně třetí byl Bo Bendsneyder (Pertamina Mandalika SAG Team), čtvrtý pak Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) se ztrátou pouhých 0,154 sekundy.

Festival pádů pokračoval i ve druhé polovině prvního tréninku. Asfalt v San Marinu „ochutnali“ Dennis Foggia (Italtrans Racing Team), Albert Arenas (Red Bull KTM Ajo) a v závěru rovněž Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia).

V závěru zatahal Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), který trénink vyhrál s časem 1'36,488 sekundy. Druhý skončil i přes pád Ai Ogura, který byl pomalejší o 0,191 vteřiny. Třetí příčku pak obsadil Celestino Vietti (Fantic Racing), jenž okruh v San Marinu objel za 1'36,797 vteřiny. Následovali ho Joe Roberts (Italtrans Racing Team) s Bo Bendsneyderem (Pertamina Mandalika SAG Team). Šestý byl odmávnutý Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia), sedmý Aron Canet (Pons Wegow Los40). Filip Salač obsadil čtrnáctou pozici se ztrátou 0,895 sekund.