GP San Marina - Páteční tréninky ovládl s rekordním časem Bezzecchi, Salač skončil sedmý

Po Velké ceně v Barceloně se šampionát MotoGP přesunul do San Marina, kde čeká jezdce poslední evropský závod před zámořskou štací. Po hrůzostrašné nehodě do tréninků nastoupil Francesco Bagnaia, naopak chyběl zraněný Enea Bastianini. Na divokou kartu nedaleko Misana jedou Dani Pedrosa a Michele Pirro, zraněného Rinse nahradil Takumi Takahashi. V pátek byl nejrychleším závodníkem na trati Marco Bezzecchi, který zajel na okruhu Marca Simoncelliho rekordní čas 1'30,972 vteřiny. Moto3 ovládl Jaume Masia a Moto2 Pedro Acosta. Filip Salač je v kombinovaných časech sedmý.

Moto3™ - 1. trénink

Tréninky Moto3 v San Marinu zahájil Jaume Masia (Leopard Racing), který v úvodu zajel čas 1'43,081 sekundy. Na druhém místě se v polovině nastaveného času pohyboval David Muňoz, jenž jezdil pomaleji zhruba o dvě desetiny, třetí pak byl Tatsuki Suzuki (Leopard Racing). Prozatímní čtvrtá příčka patřila Diogo Morairovi (MT Helmets – MSI), páté Davidu Alonsovi (Gaviota GASGAS Aspar Team) se ztrátou půl vteřiny.

Vítězem prvního tréninku Moto3 se stal Jaume Masia (Leopard Racing), který zvládl během půl hodiny na trati zlepšit svůj čas zhruba o vteřinu. Odjel celkem šestnáct kol, z toho jeho nejrychlejší bylo čtrnácté. O tři desetiny pomalejší byl Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), dalších osm tisícin ztratil Tatsuki Suzuki (Leopard Racing).  Čtvrté místo v ranním tréninku obsadil David Alonso (Gaviota GASGAS Aspar Team), páté David Muňoz (BOE Motorsports). Stefano Nepa (Angeluss MTA Team) nastavil šestý nejlepší čas, přičemž na prvního ztratil 0,770 sekundy. Do ztráty jedné vteřiny se vlezlo celkem dvanáct závodníků, posledním byl dvanáctý Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo).