GP San Marina - Kvalifikaci ovládl Francesco Bagnaia, trénink Moto3 dvakrát zastavila červená vlajka

Ráno v Misanu proběhlo ve znamení ošklivých nehod. Kvůli pádům Denize Öncüa a Alberta Surry musela být během třetího tréninku Moto3 dvakrát vyvěšena červená vlajka. Oba jezdci jsou naštěstí v pořádku. Kvalifikaci pak vyhrál Romano Fenati, Filip Salač bude startovat až z 26. místa. V Moto2 si dojel pro pole position Raul Fernandez, v MotoGP pak Francesco Bagnaia. Ten překonal s časem 1'31,065 rekord Mavericka Viňalese.

Moto3 - 3. volný trénink

Ranní trénink Moto3 ovlivnila nehoda Denize Öncüa (Red Bull KTM Tech 3), který dostal po deseti minutách na trati highsider a utrpěl nepříjemný pád. Po něm zůstat nehybně ležet na trati, a tak se traťoví komisaři rozhodli vyvěsit červenou vlajku. Po krátkém ošetření jezdce sanitka odvezla do medical centra.

Po opětovném spuštění tréninku se do čela dostal Dennis Foggia (Leopard Racing) s časem 1'41,865 sekundy, který byl zároveň po propršeném pátku celkově nejrychlejším. Následovaný byl Niccoló Antonellim (Avinia VR46 Academy), jenž ztrácel 0,426 vteřiny a Eliou Bartolinim (Bardahl VR46 Riders Academy). Čtvrté místo patřilo Andreovi Mignovi (Rivacold Snipers Team) a páté Riccardu Rossimu (BOE Owlride).

Krátce před ukončením tréninku skončilo na zemi hned několik jezdců. Nejdříve Adrian Fernandez (Sterilgarda Max Racing Team), jenž sice z kačírku odešel po svých, kvůli bolesti nohy mu však museli pomáhat lékaři, následně upadli také týmoví kolegové z Petronas Sprinta Racing – Darryn Binder a John McPhee.

Dvě minuty před vyvěšením cílové vlajky najel Alberto Sura (Rivacold Snipers Team) do zadního kola Yuki Kuniiho (Honda Team Asia). Při pádu skončil pod motocyklem, načež traťoví komisaři opět vyvěsili červenou vlajku a mladý závodník byl několik minut na trati ošetřován.

Po následném spuštění tréninku se povedlo zajet nejrychlejší čas Andreovi Mignovi, jenž zajel čas 1'41,680 sekundy. Za ním skončil Dennis Foggia, následovaný byl Pedrem Acostou (Red Bull KTM Ajo), Niccoló Antonellim nebo Sergiem Garciou (GAVIOTA GASGAS Aspar Team). Filipu Salačovi (CarXpert PrüstelGP) se už rychlý čas zajel nepovedl a skončil tak na 21. místě.

Aktualizace: Tým Denize Öncüa oznámil, že je jezdec po ranním pádu v podstatě v pořádku, bez většího zranění.

GP San Marina, Moto3 – 3. volný trénink