GP Rakouska – Na Red Bull Ringu je s novým rekordem nejrychlejší Zarco

MotoGP – 1.volný trénink

Den před zahájením příprav na rakouskou GP Yamaha oznámila, že stahuje svého jezdce Mavericka Viňalese (Monster Energy Yamaha MotoGP) ze seznamu startujících z důvodu, že měl snahu záměrně poškodit motor svého motocyklu. Prohlášení to bylo velmi šokující, protože tím pádem Viñales u Yamahy definitivně skončil. Včera měl z okruhu odjet se svým manažerem v pronajatém autě, dnes dopoledne byl vidět, jak sleduje trénink MotoGP z poza plotu, a všem dnes slíbil svoji verzi příběhu.

Po první polovině tréninku byl na první pozici Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu) jehož čas na kolo byl 1'23,810 sekundy. Druhý Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) byl o 0,055 sekundy pomalejší, třetí Johann Zarco (Pramac Racing) ztrácel 0,084 sekundy, čtvrtý Francesco Bagnaia 0,084 sekundy. První pětku uzavíral Marc Márquez (Repsol Honda Team) jehož ztráta na prvního byla na 0,157 sekundy.

Trénink vyhrál v novém rekordu 1'22,827 sekundy Johann Zarco (Pramac Racing), který tak dokázal překonat druhého Joana Mira rozdílem až osmi desetin! V jedné sekundě je ještě třetí Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) a čtvrtý Takaaki Nakagami. Pátý Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini) ztrácí 1,014 sekundy. Fabio Quartararo je šestý a v závěru tréninku musel zastavit, protože měl nějaký problém s motorkou. Francouz ji pomáhal naložit do dodávky, aby byla co nejrychleji v boxech u mechaniků.