GP Portugalska – V pátek zajel nejrychleji Zarco

Na portugalském okruhu Algarve International měli v pátek jezdci tříd Moto3, MotoGP a Moto2 celkem dva volné tréninky, které se započítávají do kombinace časů pro přímý postup do sobotní druhé kvalifikace (Q2). Jelikož se na této dráze dnes jelo poprvé, měli jezdci všech tříd v pátek prodloužené tréninky, aby se stačili místním podmínkám přizpůsobit. V Moto3 byl v pátek nejrychlejší Albert Arenas, v Moto2 Luca Marini a v MotoGP Johann Zarco. V Portugalsku chybí Filip Salač (Moto3, Honda), který se zranil pádem během tréninku na Velkou cenu Valencie.

Moto3 – 1.volný trénink

V době, kdy do konce tréninku zbývalo třicet minut a jezdci měli za sebou téměř polovinu tréninku, vedl časomíru Jaume Masia (Leopard Racing) s kolem za 1'50,656 sekundy. Na druhém místě byl Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team), jmuž na vedení chybělo 0,266 sekundy. Třetím jezdcem v pořadí byl Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse). Časy do pátého místa zajeli Albert Arenas (Gaviota Aspar Team Moto3) a Kaito Toba (Red Bull KTM Ajo). Japonec Ai Ogura (Honda Team Asia) byl prozatím devátý, Tony Arbolino (Rivacold Snipers Team) sedmý. Oba jezdci mají společně s Arenasem šanci bojovat o titul mistra světa. Náhradní jezdec za Filipa Salače, Adrian Fernandez (Rivacold Snipers Team) byl se ztrátou 2,6 sekundy osmadvacátý.

Ve čtrnácté zatáčce havaroval Stefano Nepa (Gaviota Aspar Team Moto3) a Jaume Masia. Tato zatáčka může během víkendu a zejména v závodech mnohé rozhodnout, protože nerovnosti tam působí jezdcům značné problémy.

První trénink vyhrál Jaume Masia, jehož maximem na kolo je čas 1'48,896 sekundy. Druhý Romano Fenati byl o 0,156 sekundy pomalejší, třetí Albert Arenas ztratil dvě desetiny. Sergio Garcia (Estrella Galicia 0,0) a Andrea Migno (SKY Racing Team VR46) uzavírají pětici nejrychlejších.

Kvalifikační rekord WorldSSP300 – 1'55,345 sekundy
Rekord okruhu WorldSSP300 – 1'55,810 sekundy
GP Portugalska, Moto3 – 1.volný trénink