GP Portugalska – V pátek zajel nejrychleji Zarco

MotoGP – 1.volný trénink

Jezdci královské kubatury měli na první trénink víc jak hodinu času, takže dlouhou dobu na to si trať v Portimau najet a vyzkoušet si místa, kde jezdci superbiků mají tendenci dostat motorku do vzduchu. Třicet minut před koncem tréninku byl nejrychlejším jezdcem Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech 3) s kolem za 1'41,258 sekundy. Necelé dvě desetiny ztrácel druhý Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP), třetí byl Jack Miller (Pramac Racing), jehož ztráta byla na 0,182 sekundy. Jezdci Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR) a Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing) uzavírali Top5. Posledním jezdcem v jedné sekundě byl čtrnáctý Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini), takže poměrně dost vyrovnané pole.

Deset minut před koncem tréninku už vedl Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT), jemuž se povedlo posunout hranici maxima na 1'40,877 sekundy. Druhý Stefan Bradl (Repsol Honda) ztrácel jen necelou desetinu, třetí Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) byl o 0,258 sekundy pomalejší. Čtvrtý čas měl na kontě Aleix Espargaró, pátý byl Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT), jehož od týmového kolegy dělily necelé tři desetiny.

Skutečně velmi zajímavý je pohled na výsledkovou tabulku prvního tréninku. Absolutně nejrychlejším jezdcem je díky času z posledního kola 1'40,122 sekundy Miguel Oliveira, domácí závodník a jezdec KTM. Jen 0,040 sekundy ztrácí druhý Maverick Viňales, třetí a čtvrtý čas v pořadí patří Aprilii a jezdcům Aleix Espargaró a Lorenzo Savadori, který byl o necelé dvě desetiny pomalejší. Přes půl sekundy ztrácí pátý Pol Espargaró.