GP Portugalska - Historicky první sprintový závod vyhrál Bagnaia, Filip Salač má pole position

MotoGP™ – 1. kvalifikace

Marc Márquez (Repsol Honda Team) za to zatahal hned v úvodu první kvalifikace a zajel rekord trati 1’37,675 sekundy. Svou pozici si udržel i před zastávkou jezdců v boxech, kam zamířili pro výměnu zadní pneumatiky. Na druhém místě se v tu chvíli nacházel Miguel Oliveira (CryproDATA RNF MotoGP Team), který na Španěla ztrácel tři desetiny, třetí byl Joan Mir (Repsol Honda Team) a čtvrtý Alex Rins. Nadějně vypadalo kolo pro Alexe Márqueze (Gresini Racing MotoGP), byl však dlouhý na brzdách a svého bratra překonat nedokázal.

Marc Márquez se se svým rekordním časem rozhodl znovu nevyjíždět a zůstal do konce první kvalifikace v boxech, aby měl jeho tým prostor dostatečně připravit motocykl pro kvalifikaci druhou. Postup do ní si vyjel i Miguel Oliveira, jenž zajel čas 1’37,849 sekundy. Porazil tak třetího Alexe Márqueze, který na bratra ztratil 0,295 vteřiny a ve sprintovém závodě odstartuje ze třináctého místa. Vedle něj se postaví Joan Mir Bradem Binderem (Red Bull KTM Factory Racing). Řada za nimi bude patřit Alexi Rinsovi (Honda CASTROL), Francu Morbidellimu (Monster Energy Yamaha MotoGP) a Takaaki Nakagamimu (Honda IDEMITSU).