GP Německa – V Sasku zajel na úvod nejrychleji Oliveira, Salač je devátý

Po dvou letech jsou zpátky na dráze okruhu Sachsenring týmy mistrovství světa silničních motocyklů. V pátek měli na krátké a klikaté dráze saského okruhu dva volné tréninky jezdci světových šampionátů Moto3, Moto2 a MotoGP. Takové horko, jaké dnes v Německu panovalo, neměli jezdci MS ani posledně v Barceloně. Teplota asfaltu přesáhla padesátku a odpoledne bylo opravdu velké horko. V třídě Moto3 je po pátku nejrychlejší John McPhee (Moto3, Honda), Filip Salač (Moto3, Honda) obsadil v kombinaci časů deváté místo. V královské MotoGP zajel nejrychleji Miguel Oliveira (MotoGP, KTM), Remy Gardner (Moto2, KTM) byl nejrychlejším jezdcem tréninků Moto2. V sobotu třetí tréninky rozhodnou o přímých postupech pro Q2 a kvalifikace určí postavení jezdců na startech nedělních závodů Velké ceny Německa.

Moto3 – 1.volný trénink

Po první polovině tréninku vedl s časem 1'28,061 sekundy Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse). Druhý Gabriel Rodrigo (Indonesian Racing Gresini Moto3) ztrácel 0,144 sekundy, třetí Dennis Foggia (Leopard Racing) byl o tři desetiny pomalejší. Časy do Top5 zajeli Andrea Migno (Rivacold Snipers Team) a Xavier Artigas (Leopard Racing). Filip Salač (Rivacold Snipers Team) byl s časem 1'28,866 sekundy čtrnáctý a jeho ztráta na prvního Japonce byla na osmi desetinách.

První trénink vyhrál časem 1'26,739 sekundy Skot John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Druhý Tatsuki Suzuki ztratil 0,113 sekundy, třetí Gabriel Rodrigo byl o necelé čtyři desetiny pomalejší. Čtvrtý Stefano Nepa (BOE Owlride) už ztrácí přes půl sekundy, pátý Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) šest desetin. Filip Salač trénink uzavřel s výborným sedmým časem 1'27,501 sekundy a ztrátou na prvního ve výši 0,762 sekundy. Český závodník má na tisícinu stejný čas jako šestý v pořadí Dennis Foggia.

GP Německa, Moto3 – 1.volný trénink