GP Malajsie – Pole position má Bagnaia, vítězství ve sprintu Alex Márquez

MotoGP™ - 1.kvalifikace

V první kvalifikaci královské kubatury jde jezdcům především o první dvě pozice, jelikož ty je pošlou do druhé kvalifikace. Adeptů na postup bylo hodně, takže o to byla kvalifikace napínavější. Po první polovině vedl časomíru Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team) s kolem za 1’58,169 sekundy. Druhý byl se ztrátou 0,243 sekundy Franco Morbidelli (Monster Energy Yamaha MotoGP Team). Třetí Aleix Espargaró (Aprilia Racing) ztrácel na postup sedmdesát tisícin. Čtvrtý byl Pol Espargaró (GASGAS Factory Racing Tech3), ale ten to měl s pádem.

Kvalifikaci vyhrál časem 1’57,823 sekundy Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing MotoGP), který do Q2 postupuje z první pozice. Druhou postupovou pozici získal Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team), který nastavil maximum na 1’57,911 sekundy. V závěru havaroval Marc Márquez (Repsol Honda Team), ale z míst pádu odešel o svých. Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) musel zastavit kvůli poruše a do závodu se kvalifikoval na předposlední pozici startovního roštu.