GP Kataru - Z pole position odstartují Tatsuki Suzuki a Joe Roberts. Filip Salač se kvalifikoval dvacátý

Moto2 - 3. volný trénink

Stejně jako ve třídě Moto3 se i v kategorii Moto2 krátce po odmávnutí startu třetích volných tréninků časy jezdců blížily spíše k těm pátečním z prvních zkušebních jízd. Nejlépe si na trati vedl Aron Canet (Aspar Team), který nastavil čas 1'59,271 sekundy. Druhý jezdil Fabio Di Giannantonio (Beta Tools Speed Up) a třetí Jorge Navarro (Beta Tools Speed Up). Remy Gardner (Onexox TKKR Sag Team) skončil opět v kačírku. Stejně jako včera nešlo o příjemný pád, závodník z něj však naštěstí vyvázl bez zranění. Velká cena Kataru naopak skončila pro Sama Lowese, který byl po včerejším pádu odvezen do nemocnice, kde mu lékaři diagnostikovali otřes mozku. Start mu pak nebyl doporučen i kvůli jeho dříve zraněnému ramenu, které si opět pohmoždil.

Thomas Lüthi (Liqui Moly Intact GP), který skončil v pátek hned dvakrát na zemi, jezdil až na třinácté pozici. Příliš se nedařilo ani Jorgemu Martinovi (Red Bull KTM Ajo), jehož čas stačil až na 18. místo, Luca Marini (SKY Racing Team VR46) se pak pohyboval jen na o příčku lepším místě.

K menším změnám v pořadí došlo až pouhých sedm minut před vypršením nastaveného času. Zatímco jezdil Aron Canet stejně na čele s vylepšeným časem 1'59,019 sekundy, Jake Dixon (Petronas Sprinta Racing) se probojoval do první desítky na čtvrtou pozici a odsunul tak Marca Bezzecchiho (SKY Racing Team VR46) na místo páté a polepšili si také Nicoló Bulega (Federal Oil Gresini Moto2) jedoucí na osmé příčce a Marcel Schrötter (Ligui Moly Intact GP) opanující devátou pozici.

Vítězem třetího volného tréninku se stal Aron Canet, který si vylepšil svůj včerejší nejlepší čas a zajistil si tak účast v lepší kvalifikaci. Druhý skončil Fabio Di Giannantonio a třetí pozici obsadil se ztrátou 0,046 sekundy na prvního Enea Bastianini (Italtrans Racing Team). I přes svůj pád se Remy Gardner dotáhl na čtvrté místo, nejlepší pětku pak uzavřel Tetsuta Nagashima.

Přímo do druhé kvalifikace postoupili Joe Roberts (American Racing), Marco Bezzecchi, Luca Marini, Tetsuta Nagashima, Aron Canet, Fabio Di Giannantonio, Xavi Vierge, Enea Bastianini, Augusto Fernandez (EG 0,0 Marc VDS), Bo Bendsneyder (NTS RW Racing GP), Remy Gardner, Nicoló Bulega, Jorge Martin a Thomas Lüthi.

GP Kataru, Moto2 – 3. volný trénink