GP Kataru - Sprint vyhrál Martin, na Bagnaiu nyní ztrácí pouhých sedm bodů

MotoGP™ - 1. kvalifikace

V pátečním odpoledním tréninku byl spoustě jezdců kvůli žluté vlajce zrušen jejich rychlý čas. V první kvalifikaci se tak objevila jména jako Marco Bezzecchi (Mooney VR46 MotoGP Racing Team), Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP), Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) nebo Johann Zarco (Prima Pramac Racing), kteří měli všichni velkou šanci na postup. Tu po sedmi minutách na trati ztratil Takaaki Nakagami (LCR Honda IDEMITSU), který havaroval.

Už v první kvalifikaci se lámaly rekordy. Nejdříve ho pokořil Alex Márquez, následně ho pak o 0,055 sekundy překonal Johann Zarco, kterému byl naměřený čas 1'52,382 sekundy. S ním první kvalifikaci také vyhrál a spolu s Márquezem postoupil do té, v níž se bude bojovat o pole position.

Na třetím místě dojel Marco Bezzecchi, který tak odstartuje do sprintu a následně i nedělního závodu z páté řady. Vedle něj se postaví Fabio Quartararo a Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team). Šestou řadu otevře Jack Miller (Red Bull KTM Factory Racing), sedmnácté místo na roštu bude patřit Miguelu Oliveirovi (CryptoDATA RNF MotoGP Team) a osmnácté Francovi Morbidellimu. Ze sedmé řady budou startovat Pol Espargaro (GASGAS Factory Racing Tech3), Joan Mir (Repsol Honda Team) a Iker Lecuona (LCR Honda Castrol). Ten jel pomalu ve stopě, čímž si bezesporu vysloužil penalizaci. Rozčílil zároveň za sebou jedoucího Eneu Bastianiniho, který kvůli němu přišel o možnost zajetí rychlého času.

Aktualizace: Iker Lecuona obdržel za pomalou jízdu ve stopě penalizaci v podobě tří míst dozadu na startovním gridu nedělního závodu.