GP Kataru - Sprint vyhrál Martin, na Bagnaiu nyní ztrácí pouhých sedm bodů

Moto2™ – 3. trénink

Start třetího tréninku Moto2 mírně pozdržely technické problémy, kdy nefungoval live timing. Na trať se závodníci vydali zhruba o pět minut později, než bylo původně plánováno. Po první čtvrt hodině jezdil na první pozici Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team), jehož čas činil 1'58,339 sekundy. V porovnání s kombinovanými časy byl tak ještě o zhruba tři desetiny pomalejší než v pátek Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp). Ten se po patnácti minutách na trati pohyboval na druhé pozici, následovaný Jakem Dixonem (Inde GASGAS Aspar Team), Marcosem Ramirezem (OnlyFans American Racing) a Aiem Ogurou (IDEMITSU Honda Team Asia). Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) jezdil na průběžné patnácté pozici a jak se zdálo, měl stejně jako v pátek problémy s podřazováním.

Českému závodníkovi se bohužel zrychlit nepodařilo. V první kvalifikaci tak bude muset zabojovat o jedno ze čtyř postupových míst, aby měl v nedělním závodě co nejlepší výchozí pozici.

Vítězem třetího volného tréninku se stal Fermín Aldeguer, kterému byl na okruhu v Kataru naměřený čas 1'57,895 sekundy. O 0,192 vteřiny pomalejší byl Joe Roberts, na třetím místě skončil Jake Dixon, na čtvrtém Manuel Gonzalez a nejlepší pětku uzavřel se ztrátou 0,478 sekundy na Aldeguera Lukas Tulovic (Liqui Moly Husqvarna Intact GP). Společně s nimi do druhé kvalifikace postoupili také Ai Ogura, Zonta Van den Goorbergh (Fieten Olie Racing GP), Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), Alex Escrig (Forward Team), Barry Baltus (Fieten Olie Racing GP) a Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team). O následujících postupujících rozhodly jejich páteční časy, které už v sobotu nezlepšili. V kombinovaných časech však byli rychlejší. Šlo o Arona Caneta (Pons Wegow Los40), Somkiata Chantru (IDEMITSU Honda Team Asia) a Sama Lowese (Elf Marc VDS Racing Team).