GP Kataru – První kvalifikaci sezony vyhrál Zarco, Márquez a Antonelli

Moto3 – Kvalifikace

Kvalifikace odstartovala za prapodivných povětrnostních podmínek. Foukal silný vítr, viditelnost byla s každou minutou nižší a každou chvíli se dalo tušit, že se odněkud přižene písečná bouře. Každopádně po dvaceti odjetých minutách byl na provizorní pole position Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), jehož maximum bylo na hodnotě 2'06,996 sekundy. Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) ztrácel 0,362 sekundy, třetí Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) byl o 0,366 sekundy pomalejší. Jakub Kornfeil (Redox Prüstel GP) v jednu chvíli vedl, ale do druhé poloviny kvalifikace vyrážel z dvanácté pozice a časem 2'08,257 sekundy.

Patnáct minut před koncem kvalifikace vedl Jorge Martin, druhý byl Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing), třetí byl Enea Bastianini (Estrella Galicia 0,0) a na čtvrté místo se časem 2'07,326 sekundy posunul Jakub Kornfeil. Dvaatřicet tisícin byl za Čechem Gabriel Rodrigo a Aron Canet. Vzhledem k tomu, jak se Kornfeilovi nedařilo v testech, to byl prozatím vynikající výkon.

Závěr kvalifikace byl naprosto strhující, když rozdíl mezi prvním a druhým jezdcem na startu je jediná tisícina sekundy. Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse) jel ve větrném stínu soupeře a nastavil 2'06,364 sekundy, což Itala poslalo do čela tabulky. Jorge Martin jel sám a na Itala ztratil tisícinu. Třetí do závodu odstartuje Gabriel Rodrigo. Enea Bastianini (Leopard Racing) asi týmového kolegu Dalla Portu nepochválí, protože ten mu stál v cestě, když chtěl atakovat nejlepší čas kvalifikace. Jakub Kornfeil ještě necelé dvě minuty před koncem figuroval s časem 2'07,326 sekundy ve druhé řadě, nakonec je poslední v jedné sekundě na Antonelliho a jedenáctý v pořadí.