GP Kataru - Do úvodního závodu sezóny odstartuje z pole position Jorge Martin, Filip Salač skončil čtvrtý

Sobotní kvalifikaci MotoGP ovládl Jorge Martin. Mladý Španěl nastavil ve svém šestém kole čas 1'53,011 sekundy, nejvíce se mu dokázal přiblížit Enea Bastianini. Dařilo se i Marcu Márquezovi, který splnil svůj cíl a v neděli na startovním roštu uzavře první řadu. Naopak zklamaný zřejmě bude úřadující mistr světa Fabio Quartararo, jemuž bude patřit na gridu až 11. pozice. Radost udělal českým fanouškům v Moto2 Filip Salač. Rodák ze Všejan odstartuje do svého prvního závodu v této kategorii ze 4. místa. Pro pole position si dojel Celestino Vietti, v Moto3 pak Izan Guevara.

Moto3 - 3. volný trénink

Do třetího volného tréninku vlétl nejlépe Dennis Foggia (Leopard Racing), který hned zpočátku vylepšil svůj nejlepší čas z pátku na 2'05,370 sekundy. Na druhém místě se v polovině nastavené čtyřicetiminutovky pohyboval jeho týmový kolega Tatsuki Suzuki (Leopard Racing), třetí místo pak patřilo Andreu Mignovi (Rivacold Snipers Team). Na čtvrté pozici jezdil Sergio Garcia (Gaviota GASGAS Aspar Team), nejlepší pětku uzavíral Daniel Holgado (Red Bull KTM Ajo). Problémy s nohou trápily Denize Öncüa (Red Bull KTM Tech 3), který strávil na motorce jen několik minut.

Vítězem kombinovaných tréninků se stal Izan Guevara (Gaviota GASGAS Aspar Team), jenž nastavil svůj nejrychlejší čas 2'04,920 sekundy už v pátek. Nejvíce se mu přiblížil Ayumu Sasaki (Sterilgarda Max Racing Team), následně mu však bylo jeho nejrychlejší kolo zrušeno, a tak se na jeho pozici posunul jeho týmový kolega John McPhee (Sterilgarda Max Racing Team). Třetí příčku obsadil Dennis Foggia (Leopard Racing), který byl v sobotu dopoledne nejrychlejší, následovaný byl Tatsukim Suzukim (Leopard Racing) a Sergiou Garciou (Gaviota GASGAS Aspar Team). Šestý skončil Andrea Migno.

GP Kataru, Moto3 – 3. volný trénink