GP Katalánska – Pole position vybojoval Márquez, Zarco a Binder

Moto3 – Kvalifikace

Po deseti minutách byl na provizorní pole position Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) s časem 1'54,970 sekundy. Druhý byl jeho týmový kolega Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0), třetí Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold). Časy do pátého místa zajel Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) a Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 1'55,847 sekundy jedenáctý, Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) sedmnáctý s časem 1'56,219 sekundy.

V polovině kvalifikace převzal vedení Jorge Navarro, který se do čela tabulky posunul časem 1'54,691 sekundy. Necelé tři desetiny ztrácel Aron Canet, třetí Niccoló Antonelli byl o šest desetin pomalejší. Jakub Kornfeil byl s časem 1'55,847 sekundy jedenáctý, Karel Hanika rovněž zůstával na stejném maximu a to znamenalo osmnáctou pozici.

Deset minut před koncem zůstával na provizorní pole position Jorge Navarro, jehož maximem bylo 1'54,408 sekundy. Druhý Enea Bastianini ztrácel na pole position 0,369 sekundy, třetí byl Khairul Pawi (Honda Team Asia). Zatím to neměli snadné závodníci z České republiky, protože Jakub Kornfeil figuroval na pětadvacáté pozici, Karel Hanika byl devětadvacátý. Rychlé časy měly přijít až v závěru kvalifikace.

Téměř o sekundu zrychlil v posledních měřených kolech Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), který s maximem na 1'54,024 sekundy vyhrál katalánskou kvalifikaci. Na druhou pozici se kvalifikoval Niccoló Antonelli, třetí v pořadí je Jorge Navarro. Jakub Kornfeil kvalifikaci ukončil šestnáctým časem 1'54,881 sekundy, přičemž na prvního ztrácí necelých devět desetin. Karel Hanika své maximum nezlepšil a to znamená start z jednatřicáté pozice.