GP Katalánska – V Barceloně slaví bratři Márquezovi, Kornfeil desátý

Moto2 – Závod (22kol)

Do 22 kol závodu odstartovala z první řady trojice Augusto Fernandez (Flexbox HP 40), Thomas Lüthi (Dynavolt Intact GP) a Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2). Druhá řada a Jorge Navarro (HDR Heidrun Speed Up), Fabio Di Giannantonio (HDR Heidrun Speed Up) a Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). Z třetí řady odstartoval Lorenzo Baldassarri (Flexbox HP 40), Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) a Andrea Locatelli (Italtrans Racing).

Perfektně odstartoval Thomas Lüthi, který byl v první zatáčce ve vedení a za sebou měl Augusta Fernendeze a Sama Lowese. Remy Gardner (ONEXOX TKKR SAG Team) zezadu narazil do Baldassarriho, který náraz ustál, ale Australan skončil v kotrmelcích ve štěrku únikové zóny. Ve druhém kole pokračoval na čtvrté pozici Fabio Di Giannantonio, pátý jle Alex Márquez a šestý byl Enea Bastianini (Italtrans Racing Team).

Po pěti kolech ostatním ujela dvojice, první Thomas Lüthi a druhý Augusto Fernandéz. Oba jezdci si na své pronásledovatele stačili najet 1,3 sekundy. V pozici pronásledovatelů byla skupinka šesti závodníků, kterou vedl Alex Márquez, čtvrtý jel Fabio Di Giannantonio, pátý Enea Bastianini, šestý Jorge Navarro, sedmý Xavi Vierge ( Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) a osmý Sam Lowes. V sedmém kole Augusto Fernandéz zaútočil na vedení a dostal se před Švýcara. Jenže Lüthi nechtěl tento souboj vzdát a chtěl pozici zpátky, což oba zpomalilo natolik, že je během dvou kol dojel Alex Márquez s Di Giannantoniem.

Ital Lorenzo Baldassarri spadl a to znamená definitivně ztrátu vedoucí pozice v průběžném hodnocení šampionátu. Na první pozici jel v desátém kole závodu znovu Thomas Lüthi a na druhou pozici se dostal Alex Márquez za nímž v závodě pokračoval Augusto Fernandez. Vedoucí trojici dojel Ital Fabio Di Giannantonio, takže o pozicích na stupních vítězů zatím nebylo nic předem rozhodnuto. Druhou skupinu vedl Jorge Navarro, jemuž na týmového kolegu scházelo vymazat ztrátu, která byla na hodnotě 1,1 sekundy.

Mohl to být prozatím nejlepší výsledek v Moto2, ale nebyl, jelikož ve dvanáctém kole spadl v desáté zatáčce Fabio Di Giannantonio, jemuž v tu chvíli patřila třetí pozice. Třetí tak jel rázem Augusto Fernandez, ale ztráta na vedoucí dvojici rázem byla na 2,3 sekundy. Těsně za Fernandezem jel Jorge Navarro, pátý byl Enea Bastianini, šestý Marcel Schrötter, sedmý Xavi Vierge, osmý Sam Lowes a první desítku uzavíral Tetsuta Nagashima (ONEXOX TKKR SAG Team). V nájezdu do čtrnáctého kola převzal vedení Alex Márquez a na třetí pozici se posunul Jorge Navarro.

V osmnáctém kole vedl Alex Márquez náskokem 1,2 sekundy na druhého Thomase Lüthiho, který už zřejmě nemyslel na to, že by v posledních pěti kolech chtěl zaútočit na vedení v závodě. Švýcar měl dvě sekundy náskok na třetího Jorge Navarra, jenž měl za sebou Augusta Fernandeze. Pátý Enea Bastiani jel sám a na stupně vítězů ztrácel necelé čtyři sekundy. O šesté místo sváděli intenzivní souboje jezdci Marcel Schrötter, Xavi Vierge a Luca Marini. Karty se zdály rozdané už tři kola před cílem. Do posledního kola najel první Márquez s náskokem 2,5 sekundy na Lüthiho, který měl sedm desetin za sebou Španěla Navarra.

Závod na domácí půdě Barcelony vyhrál Alex Márquez, jenž letos triumfuje již potřetí v řadě a vede průběžné hodnocení šampionátu. Na druhé pozici závod dokončil Thomas Lüthi, který měl namále, protože jen pět desetin na něho ztratil třetí Jorge Navarro. Body za čtvrté místo si z Katalánska odveze Augusto Fernandez, pátý projel cílem Enea Bastianini. V samotném závěru ještě havaroval Scott Dixon.