GP Japonska –Sprint MotoGP™ vyhrál Martin, v bitvě o titul začíná přituhovat

Druhým dnem pokračovali v Motegi jezdci MS silničních motocyklů v přípravě na závody Velké ceny Japonska. Ani v sobotu nezapršelo, takže ke spokojenosti mnohých v paddocku předpověď zatím nevychází a vše se dnes odehrávalo na suchém povrchu. Kvalifikaci Moto3™ vyhrál Jaume Masia (Honda). V třídě Moto2™ slaví pole position Somkiat Chantra (Kalex). Čech Filip Salač (Kalex) zajel v kvalifikaci perfektní pátý čas a do závodu vyrazí z druhé řady. Kvalifikaci MotoGP™ vyhrál v novém rekordu Jorge Martin (Ducati), jenž o něco později vyhrál i první závod japonského víkendu v Motegi, Tissot Sprint MotoGP™. Lídrem průběžného hodnocení královské kubatury zůstává i nadále Francesco Bagnaia (Ducati), nicméně jeho náskok má nyní již osm bodů. Dnem závodu Velké ceny Japonska je neděle.

Moto3™ - 3.trénink

Patnáct minut před koncem tréninku, který jeli jezdci na suchém povrchu trati v Motegi, byl na první pozici Jaume Masia (Leopard Racing) s maximem na 1’57,571 sekundy. Druhý Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) ztrácel 0,028 sekundy, třetí Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) byl o dvě desetiny pomalejší. David Muňoz (BOE Motorsports) a Diogo Moreira (MT Helmets – MSI) uzavírali Top5. Časy zatím nebyly nejrychlejší z dosavadního průběhu víkendu a čekalo se až na závěr třetího tréninku, který definitivně rozhodně o Top14 s přímým postupem do druhé kvalifikace. Havaroval Ryusei Yamanaka (Gaviota GASGAS Aspar M3) a David Almansa (Rivacold Snipers Team), který v Japonsku jede za zraněného Itala Fenatiho.

V samotném závěru třetího tréninku padaly nejrychlejší časy dosavadní části víkendu v Motegi a padl i rekord okruhu, když Jaume Masia nastavil maximum na kolo 1’56,148 sekundy. Jezdec Hondy byl o 0,484 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3), půl sekundy ztratil třetí Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo). Časy do pátého místa nastavil Brazilec Diogo Moreira a Japonec Ryusei Yamanaka. Přímý postup do druhé kvalifikace má z domácích jezdců také šestý Ayumu Sasaki, devátý Kaito Toba (SIC58 Squadra Corse) a jedenáctý Tatsuki Suzuki (Leopard Racing).