GP Itálie – V Toskánsku zajel nejrychleji Crutchlow, Kornfeil třináctý

MotoGP – 1.volný trénink

Po polovině úvodního tréninku měl nejrychlejší kolo 1'47,669 sekundy Maverick Viñales (Movistar Yamaha MotoGP). Výborně si vedl Jonas Folger (Monster Yamaha Tech 3), který jen včera prodloužil smlouvu na rok 2018 a v pátek byl po pětadvaceti minutách druhý, tři desetiny za Viňalesem. Třetím jezdcem v pořadí byl Michele Pirro (Ducati Test Team), jezdec na divokou kartu. První pětku uzavíral Andrea Dovizioso (Ducati Team) a Cal Crutchlow (LCR Honda). Dvojice továrních jezdců Hondy Marc Márquez (Repsol Honda Team) a Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) zatím figurovala na v pořadí šesté a sedmé pozici. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) nastupuje do domácího víkendu značně potlučený, kvůli pádu při tréninku na motokrosové motorce, a viditelně nebyl fit, protože byl prozatím patnáctý a na týmového kolegu ztrácel 1,4 sekundy. S časem 1'51,737 sekundy byl na čtyřiadvacáté pozici Karel Abraham (Pull&Bear Aspar Team).

Ducati je v Mugellu jako doma, což dnes dopoledne její jezdci potvrdili velmi dobrými výkony. První trénink vyhrál Andrea Dovizioso, který své maximum na kolo nastavil na hodnotu 1'47,394 sekundy. Na druhém místě je Michele Pirro, jenž ztratil jen dvě desetiny. Jezdec Yamahy Maverick Viñales je třetí, Francouz Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) čtvrtý a pátý je Hector Barbera (Reale Avintia Racing), který na prvního ztratil tři desetiny. Tři Ducati v Top 5.

Šestý v pořadí je Jorge Lorenzo (Ducati Team), sedmý Danilo Petrucci (Octo Pramac Yakhnich). Do desátého místa zajel osmý Jonas Folger, devátý Marc Márquez a desátý Cal Crutchlow. Italský závodník Valentino Rossi je po prvním tréninku patnáctý a na prvního ztrácí 1,119 sekundy. Karel Abraham zrychlil na 1'49,754 sekundy a po prvním tréninku mu patří dvaadvacátá pozice.