GP Indonésie – V pátek zajeli nejrychleji jezdci Aprilie Espargaró s Viňalesem

Moto2™ - 2.trénink

Po první polovině tréninku měl nejrychlejší kolo 1’34,674 sekundy Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), který měl dopoledne pád, takže toho zatím moc nenajel. Španěl byl i odpoledne blízko dalšímu pádu, ale stačil to zachránit. Druhý v pořadí Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team) ztrácel 0,357 sekundy, třetí Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team) byl o 0,473 sekundy pomalejší. Albert Arenas (Red Bull KTM Ajo) a Aron Canet (Pons Wegow Los40) uzavírali Top5, která byla v půl sekundě. Český závodník Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) měl prozatím osmnáctý čas 1’36,328 sekundy, což mu zatím na přímý postup do druhé kvalifikace nestačilo. V první polovině havaroval Mattia Casadei (Fantic Racing) a Alonso Lopez (SpeedUp Racing).

Ve druhém tréninku zajel nejrychleji Pedro Acosta, jehož čas na kolo měl hodnotu 1’34,456 sekundy. Acosta tím znovu přepsal rekord okruhu, jenž už dopoledne jednou překonal Manuel Gonzalez, čtvrtý nejrychlejší ve druhém tréninku. Na druhé pozici skončil Aron Canet a třetí Sam Lowes. Top5 uzavřel se ztrátou 0,324 sekundy Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia). Na postupové pozici pro Q2 je šestý Jake Dixon (Autosolar GASGAS Aspar Team), sedmý Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp), osmý Albert Arenas, devátý Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) a desátý Sergio Garcia. Prozatím je postupujícím také jedenáctý Zonta VD Goorbergh (Fieten Olie Racing GP), Joe Roberts (Italtrans Racing Team), Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) a čtrnáctý Bo Bendsneyder (Pertamina Mandalika SAG Team). Čech Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) byl až osmadvacátý s časem 1’36,328 sekundy. V kombinaci je dvaadvacátý. Pokud nebude pršet tak o přímém postupu do Q2 rozhodne až třetí trénink v sobotu dopoledne.