GP Indie – Vítězství slaví Bezzecchi, lídr Bagnaia spadl

Moto2™ - ZÁVOD

Do závodu na 18kol startoval z první řady Jake Dixon (Inde GASGAS Aspar Team), Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) a Sergio Garcia (pons Wegow los40). Druhá řada a Zonta VD Goorbergh (Fieten Olie Racing GP), Darryn Binder (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), Alonso Lopez (GT Trevisan SpeedUp Racing). Z třetí řady vyrazila trojice Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team), Joe Roberts (Italtrans Racing Team) a Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia). Čech Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) startoval sedmnáctý z šesté řady.

V první zatáčce po startu došlo ke kontaktu s pádem u celkem pěti jezdců #13 Celestino Vietti (Fantic Racing), #23 Taiga Hada (Pertamina Mandalika SAG Team), #24 Marcos Ramirez (OnlyFans American Racing), #35 Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) a #52 Jeremy Alcoba (QJMOTOR Gresini Moto2). Závodní pole vedl Tony Arbolino, druhý jel Jake Dixon, třetí byl Pedro Acosta, čtvrtý Sergio Gadea a pátý Darryn Binder. Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) jel jedenáctý. Jezdci nedokončili ani první kolo a uviděli červené vlajky, které závod zastavily.

Pořadí na startu dle výsledku kvalifikace. Závod byl zkrácen na 12 kol. Jezdcem, který měl hromadný karambol způsobit byl #52 Jeremy Alcoba (QJMOTOR Gresini Moto2), jemuž udělili penalizaci jedno dlouhé kolo za nezodpovědnou jízdu.

Po startu jel chvíli první Sergio Gadea, vedení si ale vzal Pedro Acosta, který rychle navyšoval náskok, který byl v nájezdu do druhého kola na 1,2 sekundy. Druhý jel Tony Arbolimo, třetí Sergio Gadea, čtvrtý Joe Roberts, pátý Alonso Lopez a šestý Jake Dixon. Ještě v prvním kole spadli ve čtvrté zatáčce jezdce #22 Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team), #40 Aron Canet (Pons Wegow Los40) a #79 Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia). Filip Salač nejdřív zaznamenal propad na devatenáctou příčku, ve druhém kole jel desátý. Ve třetím kole chtěl Alonso Lopez předjet vítěze kvalifikace Jake Dixona, jenže jeho nesmyslný manévr skončil pádem obou jezdců. Incident byl vyšetřován, ale uznali to jako závodní incident.

V pátém kole závodu vedl Pedro Acosta náskokem téměř dvou sekund na druhého Tony Arbolina. Třetí jel Sergio Garcia, jenže ten byl sekundu za druhým Italem a těsně za sebou měl Američana Joe Robertse. Ve dvanácté zatáčce havaroval Jake Dixon, který tak definitivně ukončil misi v Indii. Penalizaci nesplnil Jeremy Alcoba, který proto dostal hned dvě dlouhá kola. Později Španěl havaroval při průjezdu dlouhým kolem a závod nedokončil. V polovině závodu jel Filip Salač desátý a byl ve skupině bojující o páté místo.

Tři kola před koncem klání Moto2™ byl náskok prvního Acosty na 2,9 sekundy. Španěl v barvách týmu Aki Aja jel pro další plný počet bodů a zejména tím chtěl učinit další krok k zisku titulu mistra světa. Na druhé pozici pokračoval Tony Arbolino, třetí jel Sergio Garcia, jemuž se dařilo čelit atakům Robertse. Přes dvě sekundy ztrácel na čtvrté místo pátý Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team), dvě sekundy za Gonzalezem pokračoval šestý Zonta VD Goorbergh. Na desáté pozici zůstával Filip Salač, ale těsně za ním jel Ital Dennis Foggia. V posledním kole Američan Roberts předjel Španěla Garciu a dostal se na třetí pozici, jenže Španěl to Američanovi vrátil.

Závod vyhrál Pedro Acosta, jenž si tím posiluje pozici lídra průběžného hodnocení a je zase o něco blíže titulu mistra světa. Druhý projel cílem Tony Arbolino a třetí místo nakonec vybojoval Joe Roberts. Španěl Sergio Gadea byl pódiovému umístění blízko, nicméně mu to nevyšlo, protože Američan byl v závěru posledního kola lepší. Filip Salač závod dokončil desátý, což je velmi dobrý výsledek vzhledem k startovní pozici. V poslední zatáčce před cílem ještě kolidovali jezdci Kohta Nozane (Correos Prepago Yamaha VR46 Team) a Rory Skinner (OnlyFans American Racing), který v tom byl nevinně.