GP Francie – Závod vyhrál Márquez, Kornfeil devátý v Moto3

Moto2 – Závod

Do závodu na 25 kol startoval z první řady Jorge Navarro (HDR Heidrun Speed Up), Thomas Lüthi (Dynavolt Intact GP) a Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). Z druhé řady vyrazil Mattia Pasini (Petronas Sprinta Racing), Xavi Vierge ( Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) a Andrea Locatelli (Italtrans Racing). Třetí řada Lorenzo Baldassarri (Flexbox HP 40), Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) a Lukas Tulovic (Kiefer Racing).

Po startu si o jednu pozici polepšil Thomas Lüthi, jemuž se povedlo dostat do vedení závodního pole. Druhý jel Alex Márquez, třetí byl Xavi Vierge, čtvrtý Jorge Mavarro a pátý jel Lorenzo Baldassarri. Hned ve třetí zatáčce dostal highsider Andrea Locatelli, který naštěstí nespadl pod kola soupeřů jak to posledně udělal v Jerezu Remy Gardner. Ve druhém kole havaroval lídr průběžného hodnocení Lorenzo Baldassarri, který byl v desáté zatáčce v kontaktu s krajanem Pasinim. Baldassarriho odnesla na nosítkách zdravotní služba. Jedenáctý Jorge Martin (Red Bull KTM Ajo) ulil start a bude muset projet boxovou uličkou.

V šestém kole závodu vedl Alex Márquez, druhý jel jeho týmový kolega Xavi Vierge, třetí byl Thomas Lüthi, čtvrtý Jorge Navarro, pátý Simone Corsi a šestý Brad Binder. To byla vedoucí skupina, kterou pronásledoval sedmý Australan Remy Gardner, jemuž na Bindera scházelo osm desetin. Za Jihoafričancem jel Augusto Fernandez (Flexbox HP 40), Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) a desátý Ital Enea Bastianini (Italtrans Racing Team).

V jedenáctém kole havaroval z druhé pozice Simone Corsi, který byl blízko výbornému výsledku. V závodu nepokračoval ani Sam Lowes, který rovněž spadl. Těsně před polovinou závodu jel na první pozici Alex Márquez, jehož náskok na druhého Jorge Navarra představoval 1,7 sekundy. Třetí byl Augusto Fernandez, čtvrtý Xavi Vierge a pátý Brad Binder, jemuž na prvního scházelo 2,7 sekundy. Thomas Lüthi ztrácel a propadl se na sedmé místo před týmového kolegu Schröttera. Druhou polovinu klání odstartoval Remy Gardner pádem v době, kdy mu patřila šestá pozice.

V jednadvacátém kole, tedy pět kol před cílem, vedl Alex Márquez náskokem dvou sekund. Jorge Navarro vedoucího jezdce postupně stahoval, ale v osmé zatáčce drobně chyboval a na druhé místo se posunul Augusto Fernadez. To Márquezovi umožnilo najet důležité desetiny náskoku. Třetí Xavi Vierge už na stupně vítězů ztrácel tři sekundy. Brad Binder jel pátý, Thomas Lüthi šestý a Marcel Schrötter sedmý.

Závod Moto2 Velké ceny Francie vyhrál Alex Márquez, který si připisuje první triumf sezony, první triumf od Motegi 2017. Druhý projel cílem Jorge Navarro, jemuž se povedlo vyhrát bitvu s Augustem Fernandezem, jemuž patří třetí pozice v cíli. Čtyři sekundy za pódiem skončil čtvrtý v pořadí Brad Binder. Třebaže Lorenzo Baldassarri závod nedokončil i nadále zůstává lídrem průběžného hodnocení.