GP Francie – V Le Mans vyhrál Márquez, Kornfeil šestý

Moto2 - Závod

Pole position si ve včerejší kvalifikaci vyjel Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46), v první řadě jej pak doplnili Xavi Vierge (Dynavolt Intact GP) a Lorenzo Baldassarri (Pons HP40). Z druhé řady odstartovali Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS), Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) a Alex Márquez (EG 0,0 Marc VDS). Ze sedmého až desátého místa pak do závodu vyrazili v následujícím pořadí Sam Lowes, Brand Binder, Simone Corsi a Miguel Oliveira.

Výborný start do závodu vypsaného na 25 kol, předvedl Francesco Bagnaia, který se ihned ujal čela závodu. V boji o druhé místo vjížděli do první zatáčky Alex Márquez Marcelem Schrötterem, na jejímž výjezdu byl rychlejší španělský jezdec a zařadil se těsně před svého soupeře z týmu Dynavolt Intact GP. Na čtvrtém místě jel Joan Mir, první pětku pak uzavřel Lorenzo Baldassarri.

Xavi Vierge, který si vybojoval v kvalifikaci druhé místo, odstartoval do závodu kvůli technickým problémům při zaváděcím kole až z posledního místa na gridu. Hned v prvním kole, v němž mimo jiné upadl Isaac Viñales, předjel hned devatenáct jezdců a posunul se na 17. příčku. Za předčasný start byl pak potrestán průjezdem boxy Hector Garzo, jenž nakonec ze závodu odstoupil.

Hned v úvodních kolech dvojici Francesco Bagnaia - Alex Márquez podařilo poodjet, žádný větší souboj však nepředvedla. Jednadvacetiletý Ital zatahal a na bratra úřadujícího mistra světa třídy MotoGP získal více než půlvteřinový náskok. Na třetím místě jezdil Marcel Schrötter, těsně pronásledovaný Joanem Mirem.

Jednadvacet kol před cílem spadl Jorge Navarro a zanedlouho položil svou motorku v osmé zatáčce také Mattia Pasini, jenž se do závodu kvalifikoval na jedenáctém místě. Tím však série pádů neskončila. Na zemi se ocitl také Lorenzo Baldassarri, do té chvíle jezdící na páté pozici, a ztratil tak možnost získat důležité body do hodnocení šampionátu. Bo Bendsneyderovi (Tech 3 Racing) pak byla oznámena penalizace za předčasný start v podobě přičtení 1,7 vteřiny po projetí cílem.

V osmnáctém kole byl na čele závodu stále Francesco Bagnaia si své vedení držel i nadále a v osmnáctém kole měl na Alexe Márqueze náskok téměř celé sekundy. Před Marcela Schröttera se na třetí pozici posunul Joan Mir a dopředu se po vynikající jízdě dostal skokan dne Xavi Vierge. Naopak smolařem závodu v Le Mans se stal Sam Lowes, který do Velké ceny sice vyrážel ze sedmého místa, postupně se však propadal dolů a pět kol před cílem jel až na 19. příčce.

Pro své letošní třetí vítězství si stylem start-cíl přijel Francesco Bagnaia, na druhém místě pak skončil Alex Márquez. Své debutové pódium ve třídě Moto2 získal Joan Mir, jenž si dojel pro bronzovou trofej. Na místě čtvrtém projel cílem Marcel Schrötter, pátý pak skončil Xavi Vierge.