GP Austrálie – Pole position MotoGP získal v novém rekordu Martin, Salač desátý v Moto2

Počasí na jihu Austrálie nebylo zvlášť ideální, ale nepršelo, takže vše probíhalo bez větších problémů. Pole position na startu závodu Moto3 vybojoval Ayumu Sasaki (Husqvarna). V MotoGP zajel nejrychleji Jorge Martin (Ducati), který vyhrál kvalifikační bitvu v novém rekordu. V Moto2 odstartuje z první pozice Fermin Aldeguer (Boscoscuro), který to dal také s novým rekordem. Filip Salač (Kalex) se do závodu kvalifikoval desátým časem. Dnem závodu Velké ceny Austrálie je neděle a závodní program startuje už ve dvě ráno!

Moto3 - 3.volný trénink

V polovině tréninku byl nejrychlejším jezdcem na dráze Sergio Garcia (GasGas Aspar Team) s kolem za 1'37,332 sekundy. Druhý Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3) ztrácel osm tisícin, třetí Tatsuki Suzuki (Leopard Racing) byl o 0,095 sekundy pomalejší. Jako první v sobotu havaroval Scott Ogden (VisionTrack Racing Team), Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo) skončil v kotrmelcích v první zatáčce a Kaito Toba (CIP Green Power) ve čtvrté.

Poslední trénink zvládl s nejrychlejším časem 1'36,112 sekundy Ayumu Sasaki (Sterilgarda Husqvarna Max), který byl o 0,348 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Sergio Garcia (GasGas Aspar Team). Daniel Holgado (Red Bull KTM Ajo) je třetí, Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3) čtvrtý a Dennis Foggia (Leopard Racing) pátý. V jedné sekundě je šestý Stefano Nepa (Angeluss MTA Team), sedmý Tatsuki Suzuki a osmý Diogo Moreira (MT Helmets – MSI).

Přímý postup do Q2 má prvních osm jmenovaných plus další jezdci v Top14 kombinace tří volných tréninků, což je Izan Guevara (GASGAS Aspar Team), Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo), Adrian Fernandez (Red Bull KTM Tech 3), Ivan Ortola (Angeluss MTA Team), Joel Kelso (CIP Green Power) a čtrnáctý Kaito Toba. Trénink zastavily v samotném závěru červené vlajky, jelikož se v desáté zatáčce procházela po trati divoká husa.

GP Austrálie, Moto3 – 3.volný trénink