GP Austrálie – Na Phillip Islandu byl v pátek nejrychlejší Zarco

Na jihu Austrálie byly v pátek na programu dva volné tréninky. Počasí bylo větrné, foukal silný studený vítr, místy pršelo, ale všechny tréninky jezdci odjeli bez větších problémů. Jen jednou museli vyvěsit červené vlajky a to, když v úvodu prvního tréninku Moto2 havarovalo hned několik jezdců. V třídě Moto3 byl nejrychlejší Ayumu Sasaki (Husqvarna), Jake Dixon (Kalex) zajel nejrychleji v Moto2 a královské MotoGP dominoval Johann Zarco (Ducati). Český závodník Filip Salač (Kalex) je v kombinaci pátečních časů osmý, takže zatím má postup pro Q2. Sobota bude dnem posledních tréninků a důležitých kvalifikací Velké ceny Austrálie – Animoca Brands Australian Motorcycle Grand Prix.

Moto3 – 1.volný trénink

V polovině tréninku byl na první pozici časomíry Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), jehož maximum bylo na hodnotě 1'41,484 sekundy. Druhý Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo) ztrácel 0,357 sekundy, třetí Andrea Migno (Rivacold Snipers Team) byl o 0,639 sekundy pomalejší. Poslední v jedné sekundě byl se ztrátou 0,898 sekundy čtvrtý John McPhee (Sterilgarda Husqvarna Max). Japonec Tatsuki Suzuki (Leopard Racing) uzavíral pětici nejrychlejších.

Prvním jezdcem, který spadl byl v jedenácté zatáčce Alberto Surra (Rivacold Snipers Team). Ve stejném místě havaroval čtrnáct minut před koncem tréninku Skot John McPhee. Havaroval také vedoucí jezdec šampionátu Izan Guevara (GASGAS Aspar Team), který vyjel mimo trať v deváté zatáčce a hodně pomalu se zvedal ze štěrku únikové zóny. Tři minuty před koncem spadl v šesté zatáčce Tatsuki Suzuki, který zrovna atakoval nejrychlejší čas. Všichni čtyři odešli z místa nehody po svých, ale motorky jim tam zůstaly, takže v tréninku již nepokračovali.

Už to vypadalo, že bude nejrychlejší domácí závodník Joel Kelso (CIP Green Power), ale nakonec to byl Diogo Moreira, kdo zajel nejrychleji ze všech díky času z posledního měřeného kola 1'39,773 sekundy. Na druhém místě je Dennis Foggia, který ztratil 0,057 sekundy, třetí čas má na kontě Sergio Garcia (GasGas Aspar Team), který byl o 0,103 sekundy pomalejší. Australan Joel Kelso je čtvrtý, pátý skončil Tatsuki Suzuki, jemuž na prvního chybělo 0,477 sekundy.

GP Austrálie, Moto3 – 1.volný trénink