GP Argentiny – Pole position má Márquez

Vítězem kvalifikace se na okruhu Termas Rio de Hondo stal již popáté Marc Márquez. Jeho času 1'38,304 se nejvíce dokázali přiblížit Maverick Viňales a Andrea Dovizioso, kteří tak úřadujícího mistra světa doplní v první řadě. Dařilo se také Karlu Abrahamovi, jenž do zítřejšího závodu odstartuje ze čtrnácté pozice. V Moto2 si pro pole position dojel Xavi Vierge, v Moto3 pak Jaume Masia. Čeští zástupci v této třídě, Jakub Kornfeil a Filip Salač, odstartují z šestnácté, respektive čtyřiadvacáté příčky.

Moto3 – 3.volný trénink

Hned v prvních minutách tréninku to bylo hodně divoké jak jezdci riskovali ve snaze zajet čas do Top14. Nejdřív skončil na zemi Kazuki Masaki (BOE Skull Rider Mugen Race), pak Sergio Garcia (Estrella Galicia 0,0) sestřelil v páté zatáčce Makara Yurchenka (BOE Skull Rider Mugen Race) a Aleix Viu (Sama Qatar Angel Nieto Team), který jede za zraněného Arenase, narazil do ležící Hondy a rovněž skončil na zemi. To vše se odehrálo těsně za dvojicí českých závodníků, čtrnáctým Jakubem Kornfeilem a šestnáctým Filipem Salačem (oba Redox Prüstel GP).

V polovině tréninku měl nejrychlejší čas 1'49,802 sekundy John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Jaume Masia (Bester Capital Dubai) ztrácel necelé tři desetiny podobně jako třetí Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing). Ital Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) a Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) uzavírali první pětku. Jakub Kornfeil byl s časem 1'50,905 sekundy sedmnáctý, Filip Salač měl na kontě devatenáctý čs 1'51,379 sekundy.

Poslední minuty představovaly taktiku vyčkávání na rychlejší soupeře k zajetí tréninkového maxima. Jezdci různě zpomalovali, zajížděli do boxů a ne a ne to pořádně rozjet. Většina vsadila vše na poslední rychlé kolo, což byl problém pro domácího Gabriela Rodriga, který spadl ve čtvrté zatáčce a na zemi skončil také Darryn Binder (CIP Green Power). Rodrigo nakonec přímý postup udržel, Binder nikoliv.

Trénink vyhrál časem 1'48,959 sekundy John McPhee, druhý skončil Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse) a třetí byl Marcos Ramirez (Leopard Racing). Prvních čtrnáct jezdců postupuje přímo do Q2, kde budou bojovat o pole position. Jakub Kornfeil skončil osmnáctý s časem 1'50,005 sekundy, Filip Salač je s časem 1'50,233 sekundy jednadvacátý. Oba Češi pojedou Q1, kde první čtyři postupují do Q2.

GP Argentiny, Moto3 – 3.volný trénink