GP Aragonie – Pole position získal v novém rekordu Márquez

Sobotní tréninky a odpolední kvalifikace odjeli jezdci všech tří motocyklových tříd na suchém povrchu. Podmínky na dráze byly ideální a tak padly všechny tři kvalifikační rekordy. Pro první místo na startu si v třídě Moto3 zajel Enea Bastianini, dvojice českých závodníků Jakub Kornfeil a Karel Hanika startuje v pořadí z dvanáctého a třináctého místa. V třídě Moto2 zajel nejrychleji Esteve Rabat, titul ale může slavit už zítra Johann Zarco, který do závodu odstartuje třetí. V královské kubatuře sice s pádem, ale první místo na startu patři Marcu Márquezovi, který porazil Jorge Lorenza rozdílem jedné desetiny. Karel Abraham do závodu odstartuje třiadvacátý.

Moto3 – 3.volný trénink

Po úvodních deseti minutách vedl Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) s časem na kolo 1'59,426 sekundy. Necelou desetinu ztrácel Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo), třetí Efrén Vázquez (Leopard Racing) byl o 0,188 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajeli Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0) a Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3).

V desáté minutě byl Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) s časem 2'00,014 sekundy sedmý a na týmového kolegu Bindera ztrácel necelých šest desetin. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) zatím figuroval na dvanácté pozici s časem 2'00,709 sekundy a ztrátou na nejlepší čas v podobě 1,283 sekundy.

Až do pětadvacáté minuty tréninku k žádné výrazné změně v pořadí nedošlo. Patnáct minut před koncem zajel Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) čas 1'59,321 sekundy a byl na prvním místě tabulky časů. Druhý Brad Binder ztrácel 0,119 sekundy, na třetí pozici se s časem 1'59,498 sekundy posunul Juanfran Guevara (Mapfre Team Mahindra). Jeho týmový kolega Jorge Martin (Mapfre Team Mahindra) byl sedmý, když mu vypověděla službu technika a Španěl musel motorku odstavit na okraj dráhy. Deset minut před koncem tréninku patřil Karlu Hanikovi osmý čas 1'59,816 sekundy, Jakub Kornfeil byl s časem 1'59,870 sekundy desátý.

Posledních pět minut připomínalo kvalifikaci, protože pozice v Top5 neustále měnily podobu. V pětatřicáté minutě byl nejrychlejší Miguel Oliveira, ale ne dlouho, protože Brad Binder zajel 1'58,826 sekundy a první byl Jihoafričan. Jenže hned v dalším kole Portugalec Oliveira zabral a maximum posunul na 1'58,541 sekundy. Lídr seriálu Danny Kent (Leopard Racing) zůstával čtvrtý a zatím na dráze MotorLandu nepůsobil moc jistým dojmem. Enea Bastianini byl s kolem za 1'59,913 sekundy dokonce až sedmnáctý. Vše tak měly rozhodnout až poslední měřená kola třetího tréninku.

Třetí trénink nakonec vyhrál Efrén Vázquez (Leopard Racing), když v předposledním kole zajel 1'58,267 sekundy. Druhý Niccoló Antonelli ztrácí 0,263 sekundy, třetí Miguel Oliveira byl o 0,274 sekundy pomalejší. Danny Kent trénink dokončil s čtvrtým časem, pátý je Brad Binder. Karel Hanika časem 1'59,266 sekundy udržel desáté místo a je zároveň posledním jezdcem v jedné sekundě za Vázquezem, Jakub Kornfeil své maximum v závěru tréninku nezlepšil a skončil sedmnáctý.

GP Aragonie, Moto3 – 3.volný trénink