GP Aragonie - Pole position vyhrál Francesco Bagnaia, Filip Salač v Moto2 dvanáctý

V Aragonu čeká jezdce poslední závod před zámořskou štací. V sobotu byly na programu kvalifikace. MotoGP ovládl Francesco Bagnaia, který dle svých slov zajel vůbec nejlepší kvalifikační kolo v životě. Vedle něj se na startovní rošt postaví Jack Miller a Enea Bastianini. Joan Mir kvůli neustávající bolesti v kotníku ze závodního víkendu odstoupil, Marc Márquez se kvalifikoval na třináctém místě. V Moto2 byl nejrychlejším jezdcem na trati Augusto Fernandez, Filip Salač si pak dojel pro dvanácté místo. A v Moto3 se dařilo Izanu Guevarovi.

Moto3 - 3. volný trénink

V úvodu tréninku Moto3 došlo hned k několika pádům či vyjetím mimo trať. Na zemi skončil například Alberto Surra (Rivacold Snipers Team), který dlouho zůstával ležet na trati. Nakonec byl s bolestí levé ruky a pravého boku převezen do medical centra. Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech3) vyjel mimo trať, do kačírku se pak podíval také Ryusei Yamanaka (MT Helmets – MSI).

O postupujících přímo do druhé kvalifikace rozhodla až druhá polovina tréninku. Nejrychlejší byl Deniz Öncü, jenž si svůj nejlepší čas zapsal v posledním kole. Okruh v Aragonu objel za 1'57,265 sekundy. Druhý Izan Guevara byl pomalejší o 0,347 vteřiny, Daniel Holgado (Red Bull KTM Ajo), který skončil třetí, pak o další 0,217 sekundy. Do druhé patnáctiminutovky nastoupí také Ayumu Sasaki (Sterilgarda Husqvarna Max), Xavier Artigas (CFMoto Racing PrüstelGP), Dennis Foggia (Leopard Racing), Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), John McPhee (Sterilgarda Husqvarna Max), Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo), Sergio Garcia (Autosolar GASGAS Aspar Team), Adrian Fernandez (Red Bull KTM Tech3), Tatsuki Suzuki (Leopard Racing), Ivan Ortolá (Angeluss MTA Team) a jeho týmový kolega Stefano Nepa.

GP Aragonie, Moto3 – 3. volný trénink