GP Aragonie - Pole position vyhrál Francesco Bagnaia, Filip Salač v Moto2 dvanáctý

MotoGP - 2. kvalifikace

Před návštěvou v boxech u mechaniků zajel nejrychlejší čas Enea Bastianini (Gresini Racing MotoGP). Kolo v Aragonii objel za 1'46,580 esekundy. Na druhé příčce se pohyboval Ducati Lenovo Team), za ním pak jel týmový kolega Jack Miler. V nejlepší pětce byli také Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) a Alex Rins (Team SUZUKI ESCAR). Sedmý Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) ztrácel na vedení 0,372 vteřiny.

Pole position získal Francesco Bagnaia s časem 1'46,609 sekundy. Jak uvedl v pozávodník rozhovoru, šlo zřejmě o nejlepší kolo, které kdy zajel. Na druhém místě ho na roštu doplní Jack Miller, který byl pomalejší o 0,090 sekundy. Třetí příčka pak patří Eneovi Bastianinimu (Gresini Racing MotoGP). Do druhé řady se postaví Aleix Espargaro (Apriia Racing), Johann Zarco (Prima Pramac Racing) a Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP), za ně se postaví Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team), Jorge Martin (Prima Pramac Racing) a Alex Rins (Team SUZUKI ECSTAR).