GP Aragonie – Kvalifikaci vyhrál Lorenzo, Rossi startuje až sedmnáctý

(Aktualizováno) Také druhý den příprav na Velkou cenu Aragonie byl ve znamení příznivých podmínek s teplotami tratě přes 40 stupňů. Po posledních trénincích, které jezdci odjeli dopoledne, následovaly důležité kvalifikace. V třídě Moto3 vyhrál pole position v novém kvalifikačním rekordu Jorge Martin. Český závodník Jakub Kornfeil vyrazí do závodu třináctý. V královské kubatuře slavili kvalifikační double u Ducati, jelikož pole position získal Jorge Lorenzo a druhé místo na startu Andrea Dovizioso. Sedmnáctou pozici na startu si vyjel Karel Abraham, osmnáctý odstartuje Valentino Rossi, který dnes absolvoval nejhorší kvalifikaci od roku 2005 (po penalizacích Viňalese s Morbidellim si oba jezdci o jednu pozici polepšili). V třídě Moto2 má první místo na startu Brad Binder, který je zase prvním Jihoafričanem od roku 1980, který zajel na pole position ve střední kubatuře šampionátu. Dnem závodu je klasicky neděle s warm upy a závody, které startují od jedenácté dopoledne.

Moto3 – 3.volný trénink

Po dvaceti minutách vedl časomíru italský závodník Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team), jehož maximem na kolo bylo 1'59,467 sekundy. Dvě desetiny ztrácel druhý Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP), čtyři desetiny třetí Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse). Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) figuroval s časem 2'01,147 sekundy na dvaadvacáté pozici a následky páteční nehody byly znát.

K pátečnímu pádu z konce prvního tréninku Jakub Kornfeil napsal: „Dnešek začal famózně. Vyhrát první trénink je skvělé. Bohužel na jeho konci přišel pád. Letos sice první, ale o to horší. Narazil jsem si pánev a hlavou se trefil o přední plexisklo na motorce. Možná jsem s tím předjetím mohl počkat, ale v ten moment mně to přišlo jako nejlepší volba. Krev mně tekla proudem a ta bolest v pánvi byla hrozná. Naštěstí jsem ale vyšel bez zlomenin, což je důležité. Ve druhém tréninku to ještě trošku bolelo, takže doufám, že to do zítra pomine. Chci moc poděkovat týmu za perfektní motorku a taky Nolanu a Spidi za perfektní ochranu.“

Třetí volný trénink vyhrál časem 1'57,961 sekundy Marco Bezzecchi, který s Jorge Martinem (v tréninku na šesté pozici) bojuje o titul mistra světa. Na druhé pozici trénink dokončil Enea Bastianini (Leopard Racing), třetí je Niccoló Antonelli. Poslední jezdci v jedné sekundě jsou John McPhee (CIP Green Power) a Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Jakub Kornfeil je čtyřiadvacátý s časem 2'00,481 sekundy.

GP Aragonie, Moto3 – 3.volný trénink