Nejrychlejší kolo – Celestino Vietti (2020) – 1'41,155 (FP3)
Rekord okruhu – Romano Fenati (2021) – 1'41,648

GP San Marina – Moto3™ 2022:
Stupně vítězů – 1.Foggia (Honda), 2.Masia (KTM), 3.Guevara (GASGAS)
Pole position – Deniz Öncü (KTM) – 1'42,448 sekundy
Nejrychlejší kolo závodu – Dennis Foggia (Honda) – 1'41,710 sekundy

Pádem v posledním kole závodu katalánské Grand Prix si zkomplikoval situaci lídr průběžného hodnocení Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3). Ten má nyní na kontě 161 bodů a jeho náskok je jen na 13 bodech. Podobné výpadky ho můžou připravit o titul, takže bude muset začít přemýšlet nad titulem a snažit se hlavně bodovat, když už závod nemůže vyhrát.

Na druhé pozici je Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), který teď může jen litovat, že v prvních dvou kolech sezony nezískal jediný bod. Japonec si vede velmi dobře a uvidíme, zda se mu podaří souboj o titul ještě zdramatizovat.

Devatenáct bodů za Japoncem je třetí Jaume Masia (Leopard Racing), který po dvou nulách konečně zabodoval druhým místem v cíli. Na první pozici ztrácí 32 bodů, což je dost, ale devět závodů do konce sezony stále nabízí 225 bodů, což je rovněž dost.

Po závodě v Barceloně byl Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo) pořádně rozčílený, protože si vybojoval třetí místo v cíli, nicméně následná šestisekundová penalizace ho poslala do hloubi pole odkud vydoloval jen 4 body. Turek byl v poslední zatáčce v kontaktu s Muňozem, který tam byl delší na brzdy a vracel se do stopy. Vina byla dána Turkovi a ten tak přišel o bednu a třetí průběžnou příčku.

Na pátém místě je Ivan Ortola (Angeluss MTA Team) a šestý je Kolumbijec David Alonso (Autosolar GASGAS Aspar Moto3), jemuž se v Barceloně podařilo vyhrát svůj letos druhý závod v premiérovém ročníku jezdce Moto3™.