David Salom od Misana místo Ivana Silvy

Překvapení přichystal tým Avintia Blusens , lépe známý jako BQR (zkratka pro "By Queroseno Racing"), který oznámil, že od Misana pojede druhý motocykl této stáje David Salom, doposavadní jezdec týmu Pedercini Kawasaki WSBK.

David Salom od Misana místo Ivana Silvy
K dispozici bude mít tento Malorčan motocykl BQR-FTR vybavený motorem Kawasaki Ninja ZX-10R, jenž jezdil v první polovině sezoně 2012 Ivan Silva. Zkušený Španěl Silva zůstal svými výkony daleko za výsledky svého týmového kolegy Yonnyho Hernandeze, který dokázal vyhrát klasifikaci CRT v Indianapolis a celkově tam skončil na 9. místě.
Ivan Silva zůstane v týmu Blusens Avintia jako "testovací a rezervní jezdec", pro Davida Saloma to bude v MotoGP premiéra.

Zajímavostí je, že David Salom měl po zranění Joana Lascorze nahradit tohoto svého krajana v továrním superbikovém týmu, ale jeho aktuální stáj Pedercini Kawasaki k tomu nedala souhlas.
V mistrovství světa superbiků je satelitní pilot Kawasaki David Salom aktuálně na 21. místě, když nejlépe dojel naposled v Moskvě jako 10. o jedno místo před továrním značkovým kolegou Lorisem Bazem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 5.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist