Fotogalerie z třineckého SteelRingu, dějiště závodů MMČR v miniracingu

V sobotu pořádali na třineckém SteelRingu předposlední podnik sezony Mezinárodního mistrovství České republiky v miniracingu 2019. Na dráze závodily všechny kategorie a Mini GP a Jawa 50 byl závod v Třinci letos poslední. Kategorie Jawy to je skutečně úžasná podívaná. Bohužel počasí ovlivnilo závodní program, takže s ohledem na povětrnostní podmínky a časový skluz v harmonogramu, jezdci už do druhých rozjížděk nenastoupili. Mistrovství rozhodně získává na popularitě a přibývají stále noví jezdci především z České republiky. V republice máme naštěstí hned několik akademií od Brna přes České Budějovice až po Prahu, kde se mladým talentům věnují a výsledky jsou. Dobře je to vidět třeba na příkladu Miloslava Hřavy, který přesně v době, kdy závodili v Třinci, absolvoval premiérový víkend mistrovství světa WSSP300 v Portugalsku. Stejný šampionát jede Alexandra Pelikánová z Brna a úspěšný byl na evropské scéně Vít Bromovský, který jen nedávno získal v kategorii Junior A parádní třetí místo v Assenu. Je dobře, že promotér MMČR Miniracing zvyšuje každým odjetým závodem povědomí o tomto krásném sportu, což je výzva pro potenciální nové sponzory, a pevně věřím, že za rok bude zájem startovat v republikovém šampionátu ještě vyšší. Není to levný sport, rodiny tomu obětují hodně, ale jejich nadšení a zápal je přímo nakažlivý stejně jako odhodlání a hlad po vítězství v případě jejich talentovaných svěřenců.

Autoři článku obdrželi prémie 4 Kč od 2 uživatelů.