M. Smrž: První test s KTM

Český motocyklový jezdec Matěj Smrž testoval na okruhu Ricarda Torma ve Valencii tři dny svůj nový motocykl, tedy tovární superbikovou motorku KTM.

M. Smrž: První test s KTM
Pro pozorné čtenáře našeho webu to není pochopitelně žádná novinka, tedy že Matěj Smrž bude v příštím roce závodit v IDM jako jeden ze tří jezdců továrního týmu KTM. 

A ani první test na sebe nenechal dlouho čekat a jihočeský jezdec už absolvoval první - třídenní - testování ve Španělsku. Na okruhu Ricarda Torma ve Valencii testovali všichni tři tovární jezdci KTM, tedy tým “Motorex KTM” s Rakušanem Martinem Bauerem a “INGHART KTM” s Němcem Stefanem Nebelem a s naším Matějem Smržem.

"Jsem hodně mile překvapený, jak dobrá motorka to je. Hned jak jsem vyjel z boxů, překvapilo mě vibrování motorky, ale to tak prostě je. Nikdy před tímto dnem jsem nenajel na dvouválci tolik závodních kol, takže jsem z toho byl trochu překvapený. Nakonec je to ale dobrý, aspoň člověk cítí, že pod sebou něco má. Hodně lidí mě strašilo a určitě jsem byl plný očekávání. Jakmile jsem ale objel pár kol, věděl jsem, že to půjde. Za dnešek jsem najezdil necelých 40 kol a jsem opravdu velmi spokojený. I když to na tomto testu vůbec není důležité, hned první den jsem zajel velice slušné časy. Hodně jsme zkoušeli pracovat s převodem a vůbec jsem poznával základní druhy nastavení. Ještě před sebou máme dva dny ježdění a je teprve listopad, takže není kam chvátat... , řekl po prvním dni testování M. Smrž. 

"Dnes vše probíhalo v podobném duchu. Opět jsme zkoušeli nějaké základní změny. Hlavně jsem si dnes vyzkoušel jezdit okruh pouze jako "petikvalt" a také jsem si vyzkoušel používat motorku bez kontroly trakce. Všechno probíhalo velice uspokojivě. Zítra před sebou máme ještě jeden celý den testování, kde se chci více soustředit na práci s pérováním. Oproti prvnímu dni je nyní trať také k dispozici novinářům, není tedy lehké jezdit konstantně rychlá kola.", viděl druhý den testování tovární jezdec KTM. 


"Překvapilo mě technicky vyspělé "závodní" řešení motocyklu KTM 1190 RC8R. V jednoduchosti je asi skutečně krása. Nerad bych po loňské zkušenosti s Aprílií chválil dnem před večerem, ale ta motorka se mi zalíbila hned. Práce s německou "půlkou týmu" nemá v zásadě problém. Jsou typicky německý. Přesní a jdou si za svým. V kombinaci s naší touhou závodit se může jednat o dobrou konstalaci. Závěry z testování bych nechal na "potom". Matějovo týmový kolega Stefan Nebel je vynikající testovací jezdec, Matěj se má v tomto směru co učit. Ze všeho mám dobrý pocit, věřím, že tento tým může dobře fungovat.",
hodnotil testování otec jezdce Matěje Smrže, pan Martin Smrž - šéf české sekce tohoto týmu, když třetí den testování byl pro nepříznivé počasí přerušen.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist