Hanika vyhrál oba závody IDM

Předposlední podnik mezinárodního mistrovství Německa v závodech silničních motocyklů IDM přivítal o víkendu okruh Hockenheimring, který leží nedaleko města Hockenheim v Bádensko-Württembersku. V třídě Moto3 se znovu v barvách stáje Freudenberg Racing představil český závodník Karel Hanika.

Hanika vyhrál oba závody IDM
V sobotních kvalifikacích Karel Hanika nenašel soupeře, takže do prvního závodu startoval v neděli dopoledne z pole position. Vedoucí pozici si po startu udržel, ale závod ještě v prvním kole zastavily červené vlajky. Opakovaný start zvládl Hanika znovu ideálním způsobem, soupeře udržel za sebou a závod, který o tři kola zkrátili, vyhrál náskokem téměř sedmi a půl sekundy.

Druhý závod nejnižší kubatury byl na programu odpoledne a také on se stal kořistí českého jezdce, který je letošním vítězem prestižního seriálu Red Bull Rookies Cupu. Karel Hanika si s KTM RC250R evidentně dobře rozumí, protože druhé klání už vyhrává dokonce s náskokem téměř deseti sekund před lídrem průběžného hodnocení Maximilianem Kapplerem z RTG Racing Team Germany.

Pro Karla Haniku byl závodní víkend v Hockenheimu čtvrtým podnikem IDM, kde si do této chvíle nasbíral 150 bodů a v průběžném hodnocení mu patří třetí pozice za vedoucím jezdcem Maximilianem Kapplerem a druhým v pořadí Jonasem Geitnerem, což je vlastně Hanikův současný týmový kolega z Freudenberg Racingu.

Závod (1), Moto3 IDMZDE
Závod (2), Moto3 IDMZDE

Průběžné hodnocení (7/8), Moto3 IDM - ZDE

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist