Toni Eliás: "Pol Espargaró je o krok vpředu"

Ex-mistr světa Toni Elías (Kalex) byl až malou výjimku během testů v Jerezu neustále vpředu. A tak nebylo ani divu, že z něho vyzařovalo po skončení testů zdravé sebevědomí.

Španělský tým Blusens Avintia Moto2 s ex-mistrem světa Toni Elíasem (31) a se španělsko-britským Rookiem Kylem Smithem (až 28. místo) zanechal v podání zkušeného Eliase velmi dobrý dojem. Mistr světa MS-Moto2 na Moriwaki z roku 2010, Toni Elías, byl s výjimkou jednoho testovacího dne s motocyklem Kalex neustále v popředí časové tabulky. V pondělí byl dokonce nejrychlejší a ve čtvrtek skončil čtvrtý. Také na mokru o sobě nechal hodně vědět: 2. místo pro tohoto rutinéra.
"Myslím si, že jsme na start do sezóny dobře připraveni. Jsem šťastný, že se nám podařilo od prvního testu v Jerezu před čtyřmi týdny na stejné trati hodně zlepšit (ze 17. místa - 1.44.348 na 4. místo a čas 1.43.365 a rovněž ztráta na Polemana Espargara byla tentokráte menší než  minule: 2.016 sec. a nyní 0.729 sec.- pozn. Bosso). Ve všech dílech testů jsme byli hodně vpředu, jen ve středu jsme byli o něco horší, ale to jsme zkoušeli několik nových nastavení a ty prostě nefungovaly. Ale ve čtvrtek jsem opět byli nazpět vepředu. Navíc jsme shromáždili hodně informací, které se budou v Kataru určitě hodit.".
Elíasovi ale neuniklo, že vicemistr světa Pol Espargaró neustále figuroval s nejlepším časem úplně ve špici časové tabulky: "Lhali bychom si sami sobě, kdybychom neviděli, že je Pol Espargaro pořád o jeden krok před námi. Ale nám se podařilo neustále zrychlovat, takže pokud tento vzestupný trend zachováme, tak můžeme závodit v absolutní špici. Opouštím Jerez s velmi dobrou náladou. Tým pracuje hodně neúnavně, bez ohledu na čas a denní dobu, tedy jestli je světlo nebo tma. Od listopadu jsme se v každém testu zlepšovali, takže jsem si jistý, že i během sezóny budeme každý den silnější a rychlejší".