Za koho Kornfeil v roce 2011 v Grand Prix?

Český mladík Jakub Kornfeil zatím sice chybí v předběžné startovní listině stopětadvacítek na rok 2011, což ale neznamená, že by se na startu závodů Grand Prix neměl příští rok objevit, neboť jednání stále probíhají…

Za koho Kornfeil v roce 2011 v Grand Prix?
Celá situace je trochu zamotanější, než se zdá, neboť došlo ke změně majitele týmu Germany Racing – zdroj SpeedWeek – a tým má momentálně k dispozici dvě tovární motorky Derbi RSA, jak jsme vás už informovali v následujícím článku. 

Noví majitelé týmu - pánové Dr. Jörg-Uwe Fischer, Bernd Keller a Frank Beierlein – chtějí v německém týmu „za každou cenu“!, což je ostatně pochopitelné, jednoho německého jezdce. Tím vyhlédnutým je 20-ti letý Sandro Cortese, který s sebou přinese i sponzory Avant a Harzinger Käse. 

Němec Cortese jezdí závody Grand Prix od roku 2005 a má na svém kontě kromě 99 startů také 5 podiových umístění. Nejlépe skončil Cortese na 6. místě v roce 2009, jinak 2007 byl 8. a letos 7. K podepsání smlouvy Corteseho s týmem RGT mělo dojít minulou sobotu, kvůli sněhovému chaosu v Německu se to ovšem neuskutečnilo. „Vycházím z toho, že v sobotu podepíši s týmem RTG smlouvu, ačkoliv jsem dostal nyní i nabídku od týmu Fontana (s Corsim 2008 druzí v MS). Ve svém sedmé sezóně chci konečně také něco vydělat a ne jen stále donášet peníze. Ve smlouvě budu mít i odstavec, že v týmu budu číslem „1“. Koyama ve stáji také zůstane a pojede druhý motocykl Aprilia RSA“, říká pro SpeedWeek německý jezdec Sandro Cortese.


Vraťme se ale nazpět k našemu Jakubovi Kornfeilovi? Jaké má vlastně možnosti? V zásadě  jsou tři a sice:
• Tým sice požádal o třetí místo ve startovní listině na rok 2011 (což by zřejmě i obdržel), ale má v současnosti jen dvě tovární motorky
• Koyama požádal o výjimku, neboť dosáhne během závodního víkendu v Qataru věku 28 let a neměl by tedy už právo v roce 2011 závodit v této kubatuře. O stejnou výjimku požádal i Hector Faubel. Pokud by Dorna a IRTA tuto žádost neakceptovala, bylo by vše jasné a dvojici v RTG by tvořili Cortese-Kornfeil
• Potřebné sponzorské peníze – ty musí ostatně Kornfeil dát i do týmu RTG – "nasype" prostě management českého jezdce do týmu jiného (např. Ongetta, Fontana, Matteoni, CBC), který zatím své jezdce neoznámil.

Osobně jsem optimistou a myslím si, že český nadějný jezdec – 3. místo v soutěži „Rookie of the Year“, celkově v MS 2010 17. a senzačně 5. v Brně - své místo ve startovní listině na rok 2011 určitě najde, - ostatně za ním stojí i sponzor Red Bull - otázkou tedy pouze je, ve kterém týmu ho nakonec uvidíme na startovním roštu.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist