Pole position má Kiyonari, Jakub Smrž startuje sedmý

Český závodník týmu Millsport Ducati Jakub Smrž tento víkend absolvuje už čtvrtý podnik sezony britského superbikového seriálu BSB a na startovní rošt prvního závodu třídy Superbike se kvalifikoval na sedmé místo do třetí řady, kde je společně s Chrisem Walkerem a Michaelem Rutterem.

V sobotní bitvě o pole position na startu závodu superbiků porazil japonský závodník Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW) Joshe Brookese (Milwaukee Yamaha) rozdílem pouhých čtyř tisícin a postaví se na první pozici startovního roštu poprvé od roku 2010.
V posledních minutách třetí kvalifikace se pořadí měnilo každou chvíli a o tom, že to byla nejen napínavá, ale především naprosto vyrovnaná bitva svědčí fakt, že devátého jezdce dělí od pole position necelých šest desetin. Těžký pád zaznamenal v první kvalifikaci Ian Hutchinson (FFX Yamaha), ale z místa nehody odešel po svých a do závodu odstartuje třiadvacátý.

Jakub Smrž také havaroval, ale v pátek a byl to poměrně dost drsný pád. Nicméně už v sobotu usiloval o co nejlepší postavení na roštu. Na pole position ztratil jen dvě desetiny a do prvního závodu odstartuje sedmý z třetí řady. Původně byl sedmý Tommy Bridewell (Milwaukee Yamaha), ale ten byl penalizován za nerespektování černo/oranžové vlajky ve třetím tréninku, takže odstartuje desátý.
K sobotní kvalifikaci Jakub Smrž uvedl: „Po včerejším pádu a dnešním volném tréninku jsem nebyl úplně nejlépe naladěný, ale v kvalifikaci jsme udělali velkej krok kupředu. Hodně jsem zápasil s tratí, motorkou a sám se sebou. Tým udělal velký kus práce a také já jsem našel větší pohodu a výsledkem je sedmé místo, pouhé dvě desetiny za pole position.“

„Je škoda, že jsem v QP2 musel použít poslední novou gumu a tím pádem jet poslední kvalifikaci na jeté, ale i tak jsem spokojený! Ještě musíme zkusit nějaké změny, protože na závodní vzdálenost to není ono a moc se nadřu, takže uvidíme co to přinese. Každopádně to budou dva těžké závody, tady si člověk moc neodpočine,“ dodal Jakub Smrž.

První závod třídy Superbike startuje v neděli 29.června ve 14:30 hodin (SEČ), druhé klání je na programu v 17:30 hodin (SEČ).