Šrámek racing promotion v čele Alpe Adrie

Tým Šrámek racing promotion a jeho jezdec Lukas Trautmann, vybojovali na Autodromu Most skvělé 3. místo, které je posunulo do čela průběžné klasifikace šampionátu Alpe Adria.

V závodě třídy GP 125 ccm startovalo společně s Lukasem i několik jeho soupeřů z elitního Red Bull Cupu, včetně až do Sachsenringu vedoucího Arthura Sissise z Austrálie. I proto je získané pódium cennější. Mladý jezdec českého týmu Šrámek racing promotion vybojoval v cíli závodu 3. místo, čímž dokázal své jezdecké kvality a potvrdil skvělou práci týmu při přípravě motocyklu. Navíc se tímto výsledkem posunul do čela klasifikace šampionátu Alpe Adria, kde má 85 bodů, což je sice stejně jako má Ital Cappella, nicméně pro jezdce českého týmu hovoří lepší umístění v jednotlivých závodech.
Lukas Trautmann: „Byl to velmi dobrý závod. Nepovedlo se mi moc dobře odstartovat, myslím, že v prvním kole jsem jel až na sedmém místě. Pak jsem ale získal dobrý rytmus jízdy a postupoval dopředu. Jsem spokojený.“
Na okruhu v Mostě se představil i druhý jezdec týmu, Martin Holoubek. Ten se specializuje na závody na přírodních okruzích, nicméně start v Přeboru Volná 250-600 pojal jako dobrý trénink na blížící se závod v Těrlicku. Martin v závodě této třídy vybojoval celkové 9. místo, což v rámci možností jeho motocyklu bylo velmi dobré umístění.

Martin Holoubek:Víkend v Mostě hodnotím skvěle, fajnově jsem si po dlouhé době zajezdil na motodromu a i finální výsledek je velmi dobrý. S nynějším motocyklem nešlo zajet lepší umístění. Samozřejmě děkuji celému týmu který byl se mnou na závodech v Mostě, a také všem mým partnerům a fanouškům. Dále chci pogratulovat mému týmovému kolegovi Lukasu Tratmannovi, který zde na závodech startoval ve třídě 125 GP a v závodě vybojoval skvělé 3.místo.“

Jirka Šrámek, majitel a manažer týmu: „Na to, že Martin na klasickém okruhu startoval letos poprvé, jsem velice spokojen. Martin neustále zlepšoval svůj čas a jeho. 9. místo celkově z 29 lidí beru za dobrý výsledek.

Ve třídě GP125 pro nás celý víkend probíhal prakticky bez problému. Lukas opět stlačoval svůj čas až nakonec v závodě zajel o vteřinu rychleji než loni. Škoda jen, že se start nepovedl dle představ a vedoucí duo mu ujelo. Lukas naopak musel hájit své třetí místo před dalšími třemi soupeři a většinu času byl z této skupinky nejaktivnější. Krásný závod, spokojenost. Moc děkuji partnerům a přátelům za podporu.“