Kraus odmítl Krajčovičův rekord, v Pardubicích zvítězil finálovým sólem od startu do cíle

V úvodním závodě Mezinárodního mistrovství české republiky ve Flat tracku cílil na dorovnání národního rekordu v počtu po sobě jdoucích vyhraných závodů národního šampionátu. V Pardubicích vyhrál Ervín Krajčovič základní fázi premiérového klání nové sezony, jenže do finále neodstartoval nejlépe a zbytek dvanáctikolové bitvy o pódium marně stíhal Jiřího Krause. Ten před startem nového ročníku odmítl účast ve světovém šampionátu. Ovšem v Pardubicích nechal za svými zády všech 17 soupeřů elitní kategorie FT1 a po prvním závodě osmidílného seriálu drží pozici lídra průběžné klasifikace.

Pěkné počasí i dlouhá krasojízda obhájce českého mistrovského titulu a bronzového medailisty z loňského mistrovství světa dlouho značili, že Ervín Krajčovič naváže na výkony z předešlé sezony. V Pardubicích byl blízko potvrzení role favorita, jenže po vítězství v základní části závodu nezvládl start ideálně a v následné stíhací jízdě nestačil na Jiřího Krause. Ten před začátkem sezóny překvapivě odmítl účast v mistrovství světa, jenže ze svého umění nic nezapomněl. Druhé místo v základní fázi východočeského podniku mu dalo možnost výběru výhodné startovní pozice pro finálovou jízdu, a tu mistr republiky z roku 2020 zhodnotil maximálně.

Dvanáctikolový souboj o vítězství byl famózním vyvrcholením celého klání. Kraus nejlépe odjel ze startovního roštu a kombinací rychlé jízdy a bezchybné defenzivní strategie nepustil světovou trojku před sebe. Za vítězem pardubického závodu se kolem šachovnicového praporku prohnala kompletní česká reprezentace - druhý Ervín Krajčovič, třetí Ondřej Svědík a čtvrtý Tomáš Kolařík. Stejné pozice patří všem zmíněným i v průběžné klasifikaci závodu.

Sezónní inaugurace nabídla také premiéru nově vzniklé kategorie Junior. Bez ztráty kytičky v ní zvítězil Adam Nejezchleba, který by se podobným výkonem neztratil ani mezi jezdci elitní seniorské skupiny FT1. Na stupních vítězů ho doplnili druhý Matěj Gebert a třetí Stanislav Kohout. V kategorii Classics pak zvítězil obhájce loňského prvenství Jakub Sluka před Andreasem Steinhoferem z Německa a Petrem Kolářem.

Další závod se stejným zastoupením kategorií je na programu 27.5. ve Slaném. Už 8.5. bude ovšem Kopřivnice hostit úvodní klání domácího přeboru veteránů.

VÝSLEDKY:

FT1
1. Jiří Kraus (CZE)
2. Ervín Krajčovič (CZE)
3. Ondřej Svědík (CZE)
4. Tomáš Kolařík (CZE)
5. Yasmin Poppenreiter (AUT)
6. Klaus Mayr (AUT)
7. Michael Schmid (AUT)
8. Kamil Peuker (CZE)
9. Tamás Miklósy (HUN)
10. Michal Hloušek (CZE)
11. Sebastian Thalheim (GER)
12. Marek Zvědělík (CZE)
-------------------------------------------
13. Richard Biel (HUN)
14. František Irmiš (CZE)
15. Michal Špaček (CZE)
16. Attila Tóth (HUN)
17. Zsolt Biel (HUN)
18. Jacopo Invernizzi Calori (HUN)

FT Classics
1. Jakub Sluka (CZE)
2. Andreas Steinhofer (GER)
3. Petr Kolář (CZE)
4. Radovan Bednář (CZE)
5. Lukáš Pokorný (CZE)
6. Aleš Vančura (CZE)
7. Michal Špaček (CZE)
8. Jiří Slezák (CZE)
9. Martin Veselý (CZE)
10. Jiří Mikšovský (CZE)
11. Michal Bořuta (CZE)
12. Karel Marek (CZE)

FT Young
1. Adam Nejezchleba (CZE)
2. Matěj Gebert (CZE)
3. Stanislav Kohout (CZE)
4. Tomáš Svoboda (CZE)
5. Tereza Kohoutova (CZE)
6. Barbora Šondová (CZE)
7. Damián Kolář (CZE)
8. Vít Sochůrek (CZE)

Informace o redaktorovi

TZ - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist