Pilát vyzve Podmola. Rozhodnout může kvalifikace!

V jiných motoristických disciplínách se pořádá několik závodů. To Mezinárodní mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu má závody dva. A oba organizují největší domácí hvězdy – Libor Podmol, mistr světa z roku 2010, vítěz amerických X-Games z roku 2013, Petr Pilát, aktuální mistr Evropy a velezkušený Martin Koreň. Již zítra v Poříčí nad Sázavou ve 13:00 svedou souboj o domácí titul!

Pilát vyzve Podmola. Rozhodnout může kvalifikace!

Libor Podmol organizoval první závod společně s Martinem Koreněm v Benešově v areálu Kavčák. A vyhrál ho. To Petr Pilát pořádá druhý závod tuto sobotu v Poříčí nad Sázavou. V tom prvním skončil na druhém místě. Co by se dělo, kdyby zítra vyhrál Pilát a Podmol skončil druhý? „Podle Autoklubu České republiky by pak rozhodovaly kvalifikace, jak v nich kdo uspěl,“ tvrdil Pilát, který vyhrál v té první kvalifikaci v Benešově.

Mezinárodní mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu se uskutečňuje třetím rokem. V prvním ročníku vyhrál Pilát, v minulém roce zase Podmol. „Bereme to prestižně, chceme získat domácí titul. Ale hlavně jde o to předvést lidem triky, které jsme se naučili. A vše si užili,“ tvrdí Pilát. „A také chceme pozvat všechny na tradiční show FMX Gladiator Games, která se uskuteční 24. října v 02 Aréně, kam přijedou zahraniční hvězdy.“


I zítra do Poříčí nad Sázavou dorazí zahraniční konkurence. Tedy hlavně Italové - Massimo Bianconcini, stabilní jezdec ze světového šampionátu, Davide Rossi a Leonardo Fini. Kromě nich také další čeští jezdci - Matěj Česák, Zdeněk Fusek a Martin Šebesta. 

Akce začíná v sobotu v 13:00. Vstupné je 100 korun, děti mají vstup zdarma. „Rozhodující bude každý bod. Kluci z Itálie jsou dost hodně motivovaní. Uvidíme, jak vše dopadne,“ dodal Pilát.

Mezinárodní mistrovství České republiky:

První závod: Benešov Rock’n’Ride (Kavčák)

Kvalifikace: 1. Petr Pilát, 2. Libor Podmol, 3. Martin Koreň, 4. Steve Sommerfeld, 5. Marc Pinyol, 6. Tomáš Lysáček.

Závod:
1. Libor Podmol
2. Petr Pilát
3. Martin Koreň
4. Steve Sommerfeld
5. Tomáš Lysáček
6. Marc Pinyol

Druhý závod: Poříčí nad Sázavou
Sobota, 3.října 2015 ve 13:00 hodin.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist