Na ty šílenosti jsem jen zíral, uvedl Pilát po Nitro Circus Live

Jako malý sledoval legendu adrenalinových sportů Travise Pastranu na videu, obdivoval ho. V neděli se Petr Pilát objevil po jeho boku v jeho explozivní show Nitro Circus Live. Kromě českého jezdce se předvedli další špičkoví freestyle motokrosaři – medailisté z X-Games, vítěz Red Bull X-Fighters a elitní jezdci z mistrovství světa.

Na ty šílenosti jsem jen zíral, uvedl Pilát po Nitro Circus Live

Úřadující mistr Evropy Petr Plát měl v minulém týdnu hodně náročný program. V pátek a v sobotu ho čekaly závody mistrovství světa Night of the JUMPs ve švýcarské Basileji. Tam obsadil dvakrát páté místo a navíc kvůli teplotě nebyl v kondici. „Ze Švýcarska jsme celou noc jeli domů, ráno jsem si šel lehnout a pak jsem odjel do arény. Když jsem potkal Travise Pastranu, hned jsem se uzdravil. Říkal, že pojedeme spolu, uděláme salto na motorce a pleskneme si rukama. Bylo to něco neskutečného. Plácl jsem si s legendou, když jsme měli kola od motorky nad hlavou,“ smál se Pilát.

A co všechno mohli diváci na Nitro Circus Live vidět? Například výkon Bruce Cooka. Kanaďana, který si v minulosti vážně poranil páteř a je na vozíčku. Před pražskými diváky ale na speciálně upravené motorce předvedl salto. To Cameron Sinclair měl na motorce tři dobrovolníky ... bláznivý kousek se ale nepovedl a všichni spadli. „Na ty šílenosti jsem zíral s otevřenou pusou. Když si vezmu jednoho člověka před sebe na řídítka, mám z toho šílené nervy. Vždyť přece ručím za jeho život. V Nitro Circus potvrdili, že nejlepší jezdci předvádí ty nejšílenější triky,“ žasl Pilát, který po akci stonal s horečkou.

Freestyle motokros byl hlavním bodem celé show. Clinton Moore ukázal divákům jeden z nejtěžších triků - neobvyklý body varialový trik nad svojí motorkou, se kterým vyhrál Red Bull X-Fighters. Právě na body varialové triky (akrobacii nad motorkou) se má v plánu Petr Pilát pořádně zaměřit.

V mistroství světa série Night of the JUMPs, které začalo závody ve švýcarské Basileji, skončil Pilát dvakrát na pátém místě. A moc dobře ví, proč. „Chybí mi tyhle otočky nad motorkou. Všichni jezdci přede mnou to dávají, nad motorkou ve vzduchu něco předvedou. Rozhodčí mi ale řekli, že když se tohle naučím, mohl bych bojovat pravidelně o stupně vítězů. Tak na tom začnu makat,“ dodal Pilát.

MS Night of the JUMPs (stav po 2 závodech): 1. M. Melero (SPA) 40 bodů, 2. R. Bizouard (FRA) 34, 3. D. Rinaldo (FRA) 32, 4. R. Adelberg (AUS) 30, 5. P. PILÁT (CZE) 24.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist